Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Acı TürkücüAl Gökyüzü Sakla Bu Anıları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Acı TürkücüAl Gökyüzü Sakla Bu Anıları PDF EPUB


Hüseyin Haydar

Acı TürkücüAl Gökyüzü Sakla Bu Anıları - Hüseyin Haydar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Haydar
DOSYA BOYUTU 3,99
TARİH 2012-08-03
ISBN 9753436427
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Acı Türkücü’nün garip bir yazgısı vardır. 12 Mart darbesi boyunca, şairin başından kalkmayan dumanlı karanlık, 12 Eylül faşizminin azgın günlerinde de dağılmaz; hatta daha da koyulaşarak yayılır. Dosya halindeyken Türkiye’nin en saygın ödüllerinden Akademi Kitabevi Şiir Birincilik Ödülü’ne değer görülmek bile onu tam olarak özgürleştiremez. Kitaplaşma sırasında bazı şiirler, bazı şiir öbekleri ve hatta bazı “tehlikeli imgeler”in kitabın toplattırılmasına yol açacağı düşünülerek çıkarılmasına karar verilir. Kararı verenler toplumcu şiirimizin çile çekmiş, soylu şairleridir. A. Kadir, “bunları koymayalım Haydar,” der, “Şimdi başına iş açılacak. Sonraki baskılarda eklersin.” Şükran Kurdakul da şöyle der: “Birkaç şiir için altı ay yatmaya değmez.” Sevgili Asım Bezirci ve Kemal Özer de onaylar bu görüşü. Genç şair, şiiri için hapsi göze almıştır, ama ustaları kıramaz; ömürlerini devrime adamış öncülere karşı davranışının gereksiz bir “yiğitlenme” olacağını düşünür… Acı Türkücü, 1981 Aralık ayında eksikleriyle yayınlanır. Kitap büyük bir beğeniyle karşılanır ve kısa sürede tükenirse de eksik çıkan ilk kitabın sevinci de hep yarım kalır. Şiire iddialı bir giriş yapan Hüseyin Haydar, A. Kadir’in deyişiyle, “Duyarlı ve yumuşak. Acılı, ama kötümser değildir.” Otuz yılı aşkın bir aradan sonra okuyucuya sunulan yeni baskı, bu eksikleri az da olsa gidermiştir. Türkiye’nin karanlık bir dönemine ayna tutan Acı Türkücü’nün, onca hoyratlık, kuruluk içinde yüreğinizin tellerine yumuşacık, sıcacık dokunduğuna şaşacak, bunca yıl nasıl taze kaldığına tanık olacaksınız."

...Hüseyin Haydar. "Acı Türkücü'nün garip bir yazgısı vardır ... Acı Türkücü Al Gökyüzü Sakla Bu Anıları ... . 12 Mart darbesi boyunca, şairin başından kalkmayan dumanlı karanlık, 12 Eylül faşizminin azgın günlerinde de dağılmaz... 50 TL ve üzeri kitap alışverişinde ING Turuncu Ekstra ile ödemelerde %15 indirim! Tosla Kart ile yapacağın 100 TL ve üzeri alışverişine 20 TL indirim. Acı Türkücü - (Al Gökyüzü Sakla Bu Anıları)... Acı Türkücü Al Gökyüzü Sakla Bu Anıları - Hüseyin Ha ... Acı Türkücü - (Al Gökyüzü Sakla Bu Anıları)-Hüseyin Haydar Fiyatı ... ... Acı Türkücü Al Gökyüzü Sakla Bu Anıları - Hüseyin Haydar. Kaynak Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 96 Puan. Şiir kategorisinde yer alırken Acı T...