Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cevap Bekleyen Sorular e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cevap Bekleyen Sorular PDF EPUB


Metin Sevil

Cevap Bekleyen Sorular - Metin Sevil pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Metin Sevil
DOSYA BOYUTU 3,23
TARİH 2018-10-22
ISBN 6057993335
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“İslam’da din adamı yoktur, herkes dininin adamıdır!” demişti eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez hoca. Sanki herkes kendine verilen vahiy (Kuran) ve akıl ile sorgulanmayacak hesap gününde! Sanki sadece belli bir zümreye gönderildi bu din ve sadece onlar hesap verecek! Vahyin muhatabı her akıl sahibinin de düşünme, değerlendirme ve sorma yetki ve sorumluluğu olduğunu düşünerek çıktık bu yola. Adımızın başında uzun akademik unvanlar olmasa da yazmaya, görüş beyan etmeye karar verdik.Asırlardan beri yapılageliyor olsa da akıl almaz hızla gelişen iletişim imkanları, internet ve sosyal medyanın yaygınlaşması neticesinde herkesin şahitliği ve kısmen müdahilliği içinde gelişiyor artık dini tartışmalar. Böylesi kutuplaşmamız ve orta yolu bulamamamızın temel nedenlerinden bir tanesi de, tartışmalara ortada durup bakmayı pek sevmeyişimiz bence. Çok şey yazıldı bu konularda ama hemen her yazan muhakkak bir cenahın savunucusu olduğundan, diğerinin tezini düşünmeye değer görmeyişinden ve hesabını baştan kesmesinden pek mesafe kat edemedik maalesef.Biz bu çalışmamızda biraz olsun ortadan bakmaya çalışarak irdelemeye çalıştık tezleri. Bir nebze olsun alışılmış tarzların dışına çıkmış olmak umarız ki az da olsa katkı sağlar aklın yolunda buluşma çabalarına. Amacımız hikmet sahibi, ilim erbabından ve tüm Müslümanlardan sorularımıza cevap, görüş, değerlendirme alabilmektir.İki bölümden oluşan kitabımızın birinci bölümünde, “Dinde hüküm kaynağı nedir” ana sorusu merkezinde oluşan ayrılıklar, metodoloji sorununun önümüze getirdiği tartışmalar ve hatta ümmetin başına açtığı büyük sorunları irdeleyeceğiz.İkinci bölümde ise “dinde hüküm kaynağı nedir” meselesini aşmış olsak, yani rivayet kültürünü tamamen bırakıp sadece Kuran’a yönelsek bile tartışmalardan, ayrışmalardan nasıl kurtulamadığımızın resmini çizmeye çalışacak ve çözüm yolları arayacağız.Gayret bizden başarı Allah’tan.

...lgili olan cumleler. (bkz: sizi bir dakika bekletebilir miyim) ... Cevap Verilmesi Beklenmeyen Sorular - Ekşi Sözlük ... . "İBB de tek kalemde 13 milyonluk soygun!" başlıklı yazımda, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını aldığı gün İBB Bilgi İşlem Müdürlüğü'ne kesilmiş olan faturanın... ...geçtiğinizde grup içerisinde "Ben seni nasılsa en sonda kıstırırım" şeklinde bekleyen bir arkadaş mutlaka vardır. Ben bu konuyu detaylı olarak, CEVAP BEKLEYEN SORULAR kitabımın 87-92. Soru sor. Cevaplanan Sorular. Cevap Bekleyen Sorular. Hakkı ... Cevap Bekleyen Sorular ... . Soru sor. Cevaplanan Sorular. Cevap Bekleyen Sorular. Hakkında. Geri Bildirim. Read ♡ from the story Cevap Bekleyen Sorular by selinirem18 (Siyah🖤Mavi) with 34 read...