Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Alparslan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Alparslan PDF EPUB


Ahmet Demir

Alparslan - Ahmet Demir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Demir
DOSYA BOYUTU 6,19
TARİH 2019-07-30
ISBN 6057917041
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Herhangi bir yere yöneldiğimde ve bir düşmanın üzerine yürümek istediğimde, her zaman Allah’tan yardım isterdim. Fakat dün ordumu seyretmek üzere bir tepeye çıktığımda, ordumun azametinden ve askerlerimin çokluğundan dolayı yeryüzünün altımda titrediğini hissettim ve kendi kendime, ‘ben bütün dünyaya hükmeden biriyim, bana kimsenin gücü yetmez’ dedim. Bundan dolayı da Allah beni yarattıklarının en zayıfı karşısında aciz bıraktı. Bu düşünceye kapıldığım için Allah’tan mağfiret diler, beni affetmesini niyaz ederim.”

... oğlunun adı da melikşah'tı bu arada ... Alp Arslan - Vikipedi ... . Gündem. Ünlü oyuncu koronavirüs karantinasında maneviyata yöneldi. Koronavirüs nedeniyle karantinaya giren Meryem Uzerli, Kur'an-ı Kerim okumaya başladı. Gündem. 'Yok artık' dedirtti! Oyuncu (13) Beto (1) Göktug Bakirbas (24) Eren Bilen (48) Arda Özcimen (20) Lamine Gassama (5) Alpaslan Öztürk (4) Titi (55) Léo Schwechlen (25) Wallace Reis (41) Berkan Emir (33) Atinc Nukan... Anadolu'nun Kapılarını Müslüman ... ALPARSLAN - TDV İslâm Ansiklopedisi ... ... Anadolu'nun Kapılarını Müslüman-Türklere Açan Hakan, Sultan Muhammed Alparslan. Gerçek adı Muhammed olup, daha çok unvanı olan Alparslan adıyla tanınmaktadır. Alparslan ile imparatorun orduları Malazgirt ovasında karşılaştılar. Bu savaşı Alparslan kazandı ve Anadolu'nun kapıları kesin olarak Oğuzlara açıldı. Alparslan ertesi yıl Karahanlılar üzerine yürüdü. 1030 yılında doğan Alparslan, Çağrı Bey in oğlu ve Tuğrul Bey in yeğenidir. Alparslan 1071 yılında, Türk tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan Malazgirt Savaşı'nı kazanmıştır. Sultan Alparslan hem askerlerine kendi psikolojisini iyi aktaran lider hem de savaş taktiklerini çok iyi uygulayabilen iyi bir asker olarak tarihe geçti. Alparslan'ın ordusuna hitabı çok önemli. ALPARSLAN. Selçukluların ikinci hükümdarıdır ve Malazgirt Savaşı'nda Bizanslıları yenip Türklerin Anadolu'ya yerleşmelerini sağlayarak Türk tarihinde yeni bir sayfa açmıştır....