Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mutluluğun Kazanılması e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mutluluğun Kazanılması PDF EPUB


Ragıb El-Isfahani

Mutluluğun Kazanılması - Ragıb El-Isfahani pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ragıb El-Isfahani
DOSYA BOYUTU 4,23
TARİH 2019-10-31
ISBN 6059778817
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Az sözle çok manaya işaret edecek şekilde yazılmış bir kitap gibi insan da, bu âlem kitabının özlü bir ifadesidir." İnsan, yaratılmışların en yücesi olması nedeniyle bütün mevcudatın özelliklerini belirli yanlarıyla içinde barındırır. Bu sebeple de, ehl-i irfan tarafından "küçük kâinat" olarak nitelendirilir. Peki, insana bahşedilmiş olan bu vasfın hakkı, günümüzün maddeye indirgenmiş dünyasında nasıl verilebilir?İslam dünyasının en büyük âlimlerinden mutasavvıf ve müfessir Râgıb el-İsfahanî Mutluluğun Kazanılması'nda, açık ve samimi diliyle; ayetler, hadis-i şerifler ve büyük zatlardan nasihatler eşliğinde "insan"ı yalnızca etten kemikten cismanî yönüyle değil, manevî yönüyle ele alıyor. Mutluluğun Kazanılması, kendine ve çevresine faydalı olabilmesi için bir buğday tanesi gibi öğütülüp pişmesi gereken insanın dünyadaki bu olgunlaşma sürecinde tâbi olacağı evreleri, bu dönemler sonucunda ulaşacağı mutluluğu ve yaratılış gayesine uygun bir yaşamla ulaşacağı ahiret mutluluğunu açıklarken bir kendini bulma ve bilme kitabı niteliğini taşıyor.

...her iki Siyaset felsefesi alanında yazılmış en etkin eserlerden birisidir Mutluluğun Kazanılması ... Mutluluğun Kazanılması - Farabi ... . mutluluğun kazanılması. şükela: tümü | bugün. 870-950 yılları arasında yaşamış, türk-islam filozofu, gökbilimci, müzisyen farabi'nin siyaset felsefesi alanındaki en önemli yapıtlarındandır. Farabi. Farabî (870-950): Türk-İslam filozofu, gökbilimci, müzisyen. İslam'ın Altın Çağ'ının en önemli isimlerden biridir. Farabî yükseköğrenimini Bağdat'ta tamamladı, zamanın ünlü bilginlerinden ders aldı. Farabi. ... Mutluluğun Kazanılması - Ragıb El-Isfahani | kitapyurdu.com ... . Farabî yükseköğrenimini Bağdat'ta tamamladı, zamanın ünlü bilginlerinden ders aldı. Farabi. Farabî (870-950): Türk-İslam filozofu, gökbilimci, müzisyen. İslam'ın Altın Çağ'ının en önemli isimlerden biridir. F...