Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Taşları Konuşturan Adam e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Taşları Konuşturan Adam PDF EPUB


Mürsel Gündoğdu

Taşları Konuşturan Adam - Mürsel Gündoğdu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mürsel Gündoğdu
DOSYA BOYUTU 11,64
TARİH 2018-11-01
ISBN 6058198036
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı’nın en muhteşem yüzyılında;Anadolu’nun bağrından devşirilen bir genç, Seferden sefere savrulan doludizgin bir hayat, Aşk teknesinde yoğrularak mayalanmış bir yürek, Medeniyet değerlerimizi sert taşlara kazıyan bir bilek, Kaderinin çetin yollarında emin adımlarla yürüyen bir dahi Kayseri’den İstanbul’a gelerek özge bir arayışın sevdasına tutulanmimari bir dehanın doksan dokuz yıllık hayatının nefes kesen hikâyesidir “Taşları Konuşturan Adam”. Mürsel GÜNDOĞDU’nun güçlü kaleminden bu romanı okurken;-Aşkını taşlara kazıyan ve inancının temel esaslarını ölümsüz eserlerine nakşetmeyi başaran sıra dışı bir ustayla tanışacak, aşkın sarp yamaçlarında çıraklık, kalfalık ve ustalık merhalelerini tamamlamayı başaran bir dâhinin gönül dünyasını keşf edeceksiniz. -Doğudan batıya yapılan çetin seyahatlerde ilmek ilmek dokunan bir mimari dehanın kalp atışlarını dinleyecek, mükemmeli aramaya karar kılmış bir gönül yolcusunun yatışmaz yüreğinin sonsuz aşka düğümlenişinin olağanüstü merhalelerine şahitlik edeceksiniz. -Osmanlı’nın çok kültürlü yapısı içinde baş mimar olmayı başaran,bütün Osmanlı coğrafyasını ihya ve inşa etmenin yanında yaptığı her eserde yeniliğin peşine düşerek aşama aşama yükselen bir kültür inşacısının yoğun çabalarına eşlik edeceksiniz. Ve nihayet “Taşları Konuşturan Adam”ı okurken çağımızın olanca savrulmuşluğuna inat muhteşem bir imparatorluğun dört bir köşesine tevhit mührünü vurmayı başaran büyük bir ustanın ölümsüz aşkını taşlara kazıyışına hayran olacak ve eşsiz bir tarihe tanıklık edeceksiniz.

...len bir genç, Seferden sefere savrulan doludizgin bir hayat, Aşk teknesinde yoğrularak mayalanmış bir yürek ... Taşları Konuşturan Adam - Mürsel Gündoğdu ... ... Bu adamlardan biri ortalarda dolanırken, kazara, gizli bir bölme bulmuş. Bölmede, üzerinde eski yazı olan bir not varmış ,Uzmanlara inceletilen kağıdın orijinal olduğu belgelenmiş. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir arayışın zirvesinde geçen doksan dokuz yılın nefes kesen hikâyesidir Taşları Konuşturan Adam. Osmanlı'nın en ihtişamlı seyreden yüzyılı. ...yürüyen bir dahi Kayseri'den İstanbul'a gelerek özge b ... Taşları Konuşturan Adam Kitabını İndir ... . Osmanlı'nın en ihtişamlı seyreden yüzyılı. ...yürüyen bir dahi Kayseri'den İstanbul'a gelerek özge bir arayışın sevdasına tutulan mimari bir dehanın doksan dokuz yıllık hayatının nefes kesen hikâyesidir "Taşları Konuşturan Adam". Mürsel Gündoğdu. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir arayışın zirvesinde geçen doksandokuz yılın nefes kesen hikâyesidir Taşları Konuşturan Adam.Osmanlı'nın en ihtişamlı seyreden yüzyılı. Hatta adamlar "şimdilik" gerek duymadıkları bir noktada da payanda bulurlar. Mimar Sinan yardımlarından dolayı minik dostuna teşekkür eder, onu adam gibi uğurlar. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir arayışın zirvesinde geçen doksandokuz yılın nefes kesen hikâyesidir Taşları Konuşturan Adam. Osmanlı'nın en ihtişamlı seyreden yüzyılı....