Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Theseus e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Theseus PDF EPUB


Andre Gide

Theseus - Andre Gide pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Andre Gide
DOSYA BOYUTU 11,29
TARİH 2017-08-16
ISBN 9750715143
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

André Gide’in Yunan mitolojisinden esinlerek kaleme aldığı kısa bir roman Theseus. Tam bir tarihsel uygunluk peşinde olmayan Gide, mitlerin de çeşitli yorumlara açık olduğunu bir kez daha gösteriyor.Gide, Theseus’un ağzından, büyük kahramanın hayatının farklı dönemlerini, yaşadığı aşkları, gösterdiği kahramanlıkları, maceradan maceraya koşarken gerektiğinde nasıl kurnazca davrandığını, aklın merkezi Atina’yı ihya edişini anlatıyor. Bu sırada yer yer Gide’in sesi, kahramanının sesine karışıyor... Kaderi olgunlukla karşılayan bilge Theseus, hesap verme zamanı gelen André Gide biraz da!Ben kaderimi tamamladım. Ardımda Atina şehir devletini bırakıyorum. Ben Atina’yı, karım ve oğlumdan daha çok sevdim. Onu kendi şehrim yaptım. Benden sonra benim düşüncelerim ölümsüzce orada yaşayacak. Yalnız ölmeyi gönül rızasıyla bekliyorum. Dünya nimetlerini tattım. Benden sonra, benim sayemde insanların kendilerini daha mutlu, daha iyi ve daha özgür hissedeceklerini düşünmek içimi açıyor. Ben eserimi gelecekteki insanlığın iyiliği için yarattım. Yaşadım.

...either Aegeus or Poseidon, as his mother had laid with both in the same night ... Theseus - Vikipedi ... . Theseus was a Greek hero in Greek mythology. While having all the qualities of a traditional hero, such as strength and courage, he was also intellige... Who Is Theseus? Theseus was a well-respected Greek hero. He was strong, courageous, and very wise. Theseus was born in Troezen. His mother, Aethra, was unsure of who his father was. In legend, Theseus' father was considered either the son of the god Poseido ... Theseus ... . In legend, Theseus' father was considered either the son of the god Poseidon or King Aegeus of Athens. According to Plutarch, Theseus had a son, Melanippus, by Sinis' daughter Perigune. theseus - yunanlıların en büyük kahramanlarından biri. - atina kralı aigeus'un oğludur. minotauros'u öldürmek amacıyla girit adasına gitmiş ve kralın kızının da yardımıyla bu canavarı öldürmeği başarmış... Aradan yıllar geçti. Babasını hiç görmeden büyüdü Theseus. Günün birinde annesi onu taşın yanına götürüp, babasının dediklerini anlattı. Theseus, hiç zorluk çekmeden kaldırdı taşı. The father of Theseus was Aegeus and his mother was Aethra. However, before meeting Aethra, Aegeus had desperately wished for a son and although having twice married no child was forthcoming. Theseus was a Greek demigod, the son of Poseidon and the mortal princess Aethra. He was also the king of Athens, having inherited the throne from his stepfather, Aegeus. Him Theseus seized by the feet and threw into the sea. Then he met Cercyon 1, who compelled passers-by to wrestle, and in wrestling Theseus lifted him up and dashed him to the ground. Girit'e vardıklarında Kral Minos tarafından ağırlanırlar. Bu sırada Theseus, Minos'un kızı Ariadne'yi görür. Temizler temizi Ariadne ile cesur Theseus oracıkta birbirlerine aşık olurlar ve yeminler ederler. Theseus on altı yaşına geldiğinde güçlü kuvvetli bir delikanlı oldu. Theseus Atina'ya geldiğinde ülkesine çöken büyük bir felaketle karşılaştı. How theseus lifted the stone. Once upon a time there was a Princess called Aithra. She had one fair son named Theseus, the bravest lad in all the land. When he grew into a young man, Theseus removed the sword and sandals from rock. Undaunted, Theseus faced each danger with quick thinking as much as strength and bravery. Theseus, The Iliad, The Odyssey, The Argonautika, The Argonautica, Homer, Hesiod, Greek mythology. A Mortal Hero. The life and exploits of Theseus are eclipsed only by those of Herakles. She was the daughter of Pittheus, the king of Troezen. Theseus had two fathers. Theseus' other father was Poseidon, the god of the sea, who joined Aethra for a seaside walk on her wedding night. Bir ara Amazonların ülkesine gitti Theseus, oradan kaçırdığı Antiope ile evlendi. Ama Theseus, onların da hakkından geldi. Attika'yı düşmanlardan bütün bütüne temizledi....