Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Efsanevi Yerlerin Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Efsanevi Yerlerin Tarihi PDF EPUB


Umberto Eco

Efsanevi Yerlerin Tarihi - Umberto Eco pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Umberto Eco
DOSYA BOYUTU 11,96
TARİH 2015-10-21
ISBN 6050927306
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hayal dünyamızda, Yedi Cücelerin kulübesinden Gulliver’in ziyaret ettiği adalara, Madam Bovary’nin evinden Sherlock Holmes’un dairesine, hiç var olmamış nice beldeler, nice yerler var.Ama genel olarak, bu yerlerin yalnızca bir hikâyecinin ya da şairin düş gücünden doğduğunu biliyoruz. Bunun tam tersine, en eski zamanlardan beri, insanlar Atlantis, Mu, Lemurya, Saba Kraliçesi’nin ülkesi, Rahip Johannes’in krallığı, Mutlular Adaları, Eldorado, Ultima Thule, Hiperborea, Hesperidlerin Bahçesi (Kutsal Kâse’nin saklandığı yer), Haşhaşi Kalesi, Bolluk Ülkesi, Ütopya adaları, Solomon Adası, Terra Australis (“Güney Ülkesi”), içi oyuk Yer’in iç yüzeyi ve gizemli yeraltı krallığı Agarta gibi gerçek sanılan yerler üzerine hayaller kurmuştur.Bu yerlerden bazıları, yalnızca büyüleyici efsanelere hayat vermiş ve bu kitapta yer alan nefis görsel tasvirlerden bir kısmının esin kaynağını oluşturmuştur. Bazıları giz avcılarının zihninde bir saplantıya dönüşmüştür. Bu yerlerden bazıları ise, yolculuk ve keşiflerin itici gücü olmuş; böylece dünyanın dört bir yanından gezginler, boş bir hayalin peşine düşüp, başka beldeler keşfetmişlerdir. 

...en Efsanevi Yerlerin Tarihi satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Efsanevi topraklar ve yerlerde resimler eşliğinde bir gezinti ... Doğan Kitap • Efsanevi Yerlerin Tarihi ... . Tarihi (2006), Çirkinliğin Tarihi (2009), Yengeç Adımlarıyla (2012), Düşman Yaratmak (2014) ve Efsanevi Yerlerin Tarihi (2015) adlı... Efsanevi Yerlerin Tarihi - 9786050927306 - Tarih - Hayal dünyamızda, Yedi Cücelerin kulübesinden Gulliver'in ziyaret ettiği adalara, Madam Bovary'nin evinden Sherlock Holmes'un dairesine, hi... You are here: Home › Books › Efsanevi Yerlerin Tarihi. Gulliver'in ziyaret ettiği adalara, Madam Bovary'nin evinden Sherlock Holmes'un dairesine, hi ... Efsanevi Yerlerin Tarihi / Umberto Eco ... ... You are here: Home › Books › Efsanevi Yerlerin Tarihi. Gulliver'in ziyaret ettiği adalara, Madam Bovary'nin evinden Sherlock Holmes'un dairesine, hiç var olmamış nice beldeler, nice yerler var. Üzerine hayaller kurmuştur. Bu yerlerden bazıları, yalnızca büyüleyici efsanelere hayat vermiş ve bu kitapta yer alan nefis görsel tasvirlerden bir kısmının esin kaynağını oluşturmuştur. Türkiye'nin İnternet kitapçısı TDK; satın aldığınız e-Kitap ve e-Makale hariç diğer tüm fiziksel basılı ürünleri kargo teslim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Efsanevi topraklar ve yerlerde resimler eşliğinde bir gezinti. Hayal dünyamızda, Yedi Cücelerin kulübesinden Gulliver'in ziyaret ettiği adalara, Madam Bovary'nin evinden Sherlock Holmes'un... Eco, Efsanevi Yerlerin Tarihi'nde de işlediği Terra Australis konusunu gündeme getirip, Avustralya'nın hayali bir harita sayesinde keşfedilip efsanevi bir yerden gerçek bir yere dönüştüğünü anlatıyordu....