Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı PDF EPUB


Dr. Kamil Ali Gıynaş

Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı - Dr. Kamil Ali Gıynaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Kamil Ali Gıynaş
DOSYA BOYUTU 11,41
TARİH 2018-10-22
ISBN 6059786423
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

19.Yüzyıl, Klasik Türk edebiyatının son demlerini yaşadığı yüzyıldır. Toplumun çeşitli alanlarında icra edilen Batılılaşma çabaları edebiyatı da etkilemiştir. Bu dönemde muhteva ve edebi türler bakımından birtakım değişikliklerin olduğu görülmektedir. Ancak, her ne kadar edebi anlayış değişmeye başlasa da eski tarzdan tamamen kopma olmamıştır. Yeni edebiyatın temelini atan öncü isimler bile eski tarzda eserler kaleme almaya devam etmişlerdir. Her alanda görülen değişim ve dönüşüm edebiyatta da görülmekle birlikte bu değişim ve dönüşüm diğer alanlara nispetle edebiyatta daha yavaş bir şekilde cereyan etmiştir.Bu dönemde de klasik edebiyatın başlangıç döneminde olduğu gibi dini-tasavvufi şiire olan meyil artmıştır. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa’baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi’dir.Çalışmamız iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda şairin eserleriyle beraber hayatı ele alınmış, sonrasında Bahrü’l hakâyık ve Mir’âtül-Megâib adlı eseri tanıtılmış ve Dîvân’ı incelenmiştir. İkinci kısım ise Dîvân’ın metnini oluşturmaktadır. Kitabın sonunda ise D’ıvân’ın tıpkı basımına yer verilmiştir.

...tlu Mahmud Bedreddin Efendi dir. sonrasında Bahrü l hakayık ve Mir atül Megaib adlı eseri tanıtılmış ve Divan ı incelenmiştir ... Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı ... . Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. sonrasında Bahrü'l hakayık ve Mir'atül-Megaib adlı eseri tanıtılmış ve Divan'ı incelenmiştir. 36 TL. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. 37.50 TL. Neredeyse h ... Harputlu Mahmud Bahreddin Divanı | bkmkitap.com ... . Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. 37.50 TL. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. sonrasında Bahrü'l hakâyık ve Mir'âtül-Megâib adlı eseri tanıtılmış ve Dîvân'ı incelenmiştir. 40 TL. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. 50 TL. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. 37.50 TL. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. sonrasında Bahrü'l hakayık ve Mir'atül-Megaib adlı eseri tanıtılmış ve Divan'ı incelenmiştir....