Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-VeledLedünni İlim Risalesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-VeledLedünni İlim Risalesi PDF EPUB


İmam Gazali

Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-VeledLedünni İlim Risalesi - İmam Gazali pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam Gazali
DOSYA BOYUTU 12,61
TARİH 2017-07-01
ISBN 6055166991
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki eserde İslâmî ilimler ve İslâm düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası olan Gazâlî’nin iki metni bir arada yer alıyor. Risalelerden ilki olan Eyyühe’l-Veled - Hak Yolcusuna Öğütler, Gazâlî’nin talebelerinden birinin sorduğu bazı sorulara cevap olarak kaleme alınmıştır. Soruları soran kişi, yıllar boyunca öğrendiği ilimlerden hangilerinin kendisine ahirette faydalı olacağını merak etmekte ve bununla ilgili meseleleri hocasının küçük bir risalede özlü ve derli-toplu bir biçimde kaleme almasını rica etmektedir. Bu metin ahiret yolunda yürüyen bir mü’mine kılavuzluk etmek üzere gerekli ilkeleri içeren ve yüzyıllar boyunca çok okunmuş olan bir risaledir.

... Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-Veled Ledünni İlim Risalesi İmamı Gazali ... Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-Veled Ledünni İlim... ... . Yazar. A. Cüneyd Köksal. Elinizdeki eserde İslâmî ilimler ve İslâm düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası olan Gazâlî'nin iki metni bir arada yer alıyor. Risalelerden ilki olan Eyyühe'l-Veled Tasavvuf ; 28. Genel Not: Eserin özgün adı: Eyyühe'l-veled ilm-i ledün. Konu Başlığı Orjinal veya Özgün Eser Adı: Eyyühe'l-veled ilm-i ledün. Türkçe. Detay / MARC Göster. Hak Yolcusuna Öğütler - Ey Oğul - Eyyühe'l-Veled: L ... Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul / Eyyühe'l-veled) : Ledünni İlim... ... . Türkçe. Detay / MARC Göster. Hak Yolcusuna Öğütler - Ey Oğul - Eyyühe'l-Veled: Ledünni İlim Risalesi - İmam Gazali özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Risalelerden ilki olan Eyyühe'l-Veled - Hak Yolcusuna Öğütler İkinci metin, tasavvuf ehlinin keşif ve ilham yoluyla elde ettikleri ledünni ilmin imkanını ortaya koymak üzere kaleme alınmıştır. Risalelerden ilki olan Eyyühe'l-Veled - Hak Yolcusuna Öğütler İkinci metin, tasavvuf ehlinin keşif ve ilham yoluyla elde ettikleri ledünni ilmin imkanını ortaya koymak üzere kaleme alınmıştır. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Hak Yolcusuna Öğütler (Ey Oğul Eyyühe'l-Veled. Ledünni İlim Risalesi. İmam Gazali / Büyüyenay Yayıncılık. 550407. Hak Yolcusuna Öğütler Ey Oğul / Eyyühe'l-Veled. İlimlerin ancak çalışılıp öğrenilerek elde edileceğini savunan, ledünni ilmi kabul etmeyen birine cevaben kaleme alınan risale, bilgi... 12 TL. Elinizdeki eserde İslami ilimler ve İslam düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası olan Gazali'nin iki metni bir arada yer alıyor. Risalelerden ilki olan Eyyühe'l-Veled - Hak Yolc...