Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kurnaz İhtiyarcık e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kurnaz İhtiyarcık PDF EPUB


Ahmet Yozgat

Kurnaz İhtiyarcık - Ahmet Yozgat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Yozgat
DOSYA BOYUTU 5,54
TARİH 2006-01-01
ISBN 9752906860
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Masallarla Hikayelerin hayatımızda önemli bir yeri vardır. Çocukluğumuzda hemen hepimiz büyüklerimizden masal ve hikaye dinlemiş; onların etkisi altında kalmışızdır. Bu tür kitapların ya da anlatılanların çocukların yaş gruplarına göre seçilmesi, pedagojik yönden onlara uygun olması oldukça önemlidir. Çünkü dinleyecekleri masal ve hikayeler bir yandan hoşça vakit geçirmelerini sağlarken bir yandan da geleceklerine yön verecektir.Günümüzde televizyon kanallarının gösterdiği yabancı ağırlıklı çizgi filmler çocuklarımızı daha çok maceraya ve hayalciliğe itmektedir. Oysa kendi kültürümüzün ürünü olan eserler onlara olumlu yönde etki edecek; her şeyden önce kendi milli ve manevi değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

...YARLIK. 16/ EN-NAHL -70- ALLÂH, sizi yarattı, sonra da sizi öldürecektir ... Kurnaz İhtiyar ... . İçinizden kimi de, biraz bilgiden sonra eşyâyı önceki bildiği gibi bilmesin diye, ömrün en kötü çağına kadar yaşatılır. Peygamberimiz (asm) "iki şey engellenemez. Biri ölüm, diğeri ise ihtiyarlıktır" buyurmuştur. Çalıp, işin kolayına kaçmaksa kurnaz insanların işidir. Ne yazıkki yaşadığımız Türkiye'de de, dünyada da artık zeki insanlar yok olmaya başlıyor ve onların yerini kurnazlar alıyor. İhtiyarlık bazıları için hemen gelse de bitsek, bazıları içinse ac ... EY TÜRK İHTİYARLIĞI! (İhtiyarı Olmayan Ülke) ... . İhtiyarlık bazıları için hemen gelse de bitsek, bazıları içinse acizlik diye adlandırılır. İnsanın bu çağı aslında her ikisi de değildir, çünkü insanın en verimli çağı ihtiyarlıktır. ihtiyarlık. Orhan Veli'nin İhtiyarlık şiiri aşağıdaki gibidir : (Franz Hellens'den mülhem). Bu İçerikle İle İlgili Kategoriler. İhtiyarlık. Bu Sayfayı Paylaş: Fibiler Üyelerinin Yorumları. İHTİYARLIK. Yaşamın diğer çağlarında olduğu gibi ihtiyarlığın başlangıcını da kesin bir yöntemle saptayamayız. 60 yaşından sonraki yaşam genel olarak ihtiyarlık yaşlılık olarak kabul edilir. İhtiyarlık - Ahmed Necip YILDIRIM. Yıllar, günler ve ân; boşlukta nakış. Zaman olup ömre, bakar ihtiyar. Doç. Dr. Niyazi Kurnaz. Kişisel. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi. İşletme. Dumlupınar Üniversitesi Merkez Yerleşkesi, 43266 Kütahya, Türkiye. [email protected] 0 (274) 265 20 31. Ersin Kurnaz currently works at the faculty of Economics and Administrative Sciences Ersin Kurnaz. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi · İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü. " İHTİYARLIK. "Ellerim yüzlerim hepsi kırıştı, Ne tez geldi çattı şu ihtiyarlık... Sarktı vücuttaki hep bütün etler Ne tez geldi çattı, şu ihtiyarlık... Eskiden seçme yaşı 21'di. Sonra 18'e indi. Eskiden seçilme yaşı 30'du. Sonra 25'e indi. Bunu AKP iktidarı başardı. Bunu başaran iktidarın, cumhurbaşkanı olabilme yaşını niçin 40'ta tuttuğu......