Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Peygamber Dostları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Peygamber Dostları PDF EPUB


Osman Oktay

Peygamber Dostları - Osman Oktay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Osman Oktay
DOSYA BOYUTU 5,80
TARİH 2006-01-01
ISBN 9752906921
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Peygamber Efendimizin en yakın arkadaşları, Sahabeler... Onlar, her türlü ahlâksızlığın yaşandığı, bin bir türlü cehaletin yaşandığı bir ortamda Peygamberimizin çektiği çilelere ortak olup İslamiyet'i yayma konusunda O'na yardımcı oldular. Onlardan bazıları bu mücâdele sonunda şehid olurlarken; bazıları Peygamber Efendimiz dünyadan göçtükten sonra da Islamiyet'i yaymak için canla başla çalışmaya devam ettiler. Başta Dört Halife Hz. Ebû Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali olmak üzere Peygamber Efendimizin yakın çevresinde bulunan yaklaşık 20 Sahabe Islâmiyet'in yayılıp yerleşmesinde büyük roller oynadılar. Peygamberlikle görevlendirildiğini öğrendiği gün bu büyük yükün altından nasıl kalkacağını düşünürken kendisine destek olan hanımı Hz. Hatice, Peygamber Efendimizin, "Her ümmetin güvenilir bir kişisi olur. Benim ümmetimin emîni de O'dur" diye övdüğü Ebû Ubeyde, Abdurrahman bin Avf, Sa'd bin Ebî Vakkas, Zübeyir bin Avam, Talha bin Ubeydullah, Saîd bin Zeyd, Bilal-ı Habeşî, Selman-ı Farisî, Mus'ab bin Umeyr, Ebû Zer, islâmiyet'in ilk şehitleri Yâsir ve hanımı Sumeyye, daha sonra şehid olan oğulları Ammar, Halid bin Velid ve Peygamber Efendimizin amcaları Hz. Abbas'la Hz. Hamza...Bu Sahabeler gerçek birer Peygamber Dostu idiler. O'nun tebliğ ettiği yüce dinimizi yaymak için ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Peygamber Dostları o günden bugüne hiç eksilmedi; sayılan gittikçe arttı. Bizim görevimiz bu sayıyı daha da attırmak ve dünyanın her bir yerini Peygamber Dostları ile doldurmak.Bunun için her şeyden önce çocuklarımızı iyi yetiştirmek zorundayız.

... Peygamberler Tarihi- Peygamber Dostları on Facebook ... Peygamber Dostlarının Aynası, Dostları Peygamberin ... . Log In. Eserin Tam İsmi: Peygamber Dostları Örnek Nesil / İslâmı Nasıl Anladılar, Nasıl Yaşadılar. Sahabe üzerine pek çok şey yazıldı bugüne kadar. Elinizdeki eser de, 2000'lerden Asr-ı Saadet'e bakıp... Vehbi Ünal. Onların her biri Peygamberi görmeden O'na aşık oldular, O'nun sevgisiyle deli divane olup yanıp tutuştular. O'nun sevgisiyle hayatlarını şekillendirenlerin, ... Peygamber Dostları En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . O'nun sevgisiyle hayatlarını şekillendirenlerin, bu sevda ile yollara düşenlerin... Peygamber Efendimiz sav.in aile Dost ile ilgili hadislerinde dostlarımıza nasıl davranmamız gerektiği Not : Sitemizde Peygamber sav. Efendimizin sahih hadislerini kaynaklarıyla paylaşmaya çalışıyorum. Peygamber Dostları. %55. 12,04 TL. Peygamber Dostları. HAVALE :5,36 TL %1 EFT İndirimi. Rağbet Yayınları - Kampanya Fiyatı düşünce haber ver! Anasayfa Peygamber Dostları. Vehbi Ünal. Sepete At Hemen Al. Peygamber Dostları. Peygamber Dostları. ₺10,00 Kazancınız ₺3,00. ₺7,00 Vergi dahil. Vehbi Ünal. Onların her biri Peygamberi görmeden O'na aşık oldular, O'nun sevgisiyle deli divane olup yanıp tutuştular. O'nun sevgisiyle hayatlarını şekillendirenlerin, bu sevda ile yollara düşenlerin... Hz. Ömer (ra)'in yüzüğünde de "vaaz verici olarak sana ölüm kâfidir" yazması gibi. H...