Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gönül Dostları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gönül Dostları PDF EPUB


Osman Oktay

Gönül Dostları - Osman Oktay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Osman Oktay
DOSYA BOYUTU 7,24
TARİH 2006-01-01
ISBN 9752906914
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İslamîyet'în aileye, toplum hayatına verdiği önemi yîne bu yüce dinin kavram ve değerleriyle işlemek oldukça önemlidir. Günümüz şartlarında giderek kolaycılığa alışan insanlara ve özellikle "geleceğin teminatı" dediğimiz çocuklara, gençlere hayatın gerçeklerini, çalışmanın ve alın terinin önemini kavratmak, kısacası dinimizin iyi ve doğru öğrenilmesine yardımcı olmak jçîn elimizden geleni yapmak zorundayız. Bunun temelinde ise iman'ın ve Islâm'ın şartları, güzel ahlâk, komşuluk - arkadaşlık ilişkileri ile sosyal hayat ve yardımlaşma duygusu gibi kavramlar yatmaktadır. Yazarımız Osman Oktay "Gönül Dostlar” ında işte bu konuları işliyor:Ali ile Ayşe aynı ilköğretim Okulu'na giden ve aynı sınıfla okuyan iki arkadaş olup birbirleriyle yakın dostlukları olan iki ailenin çocuklarıdırlar. Ali'nin babası devlet memuru, Ayşe'nin babası market müdürü, anneleri ise ev hanımıdırlar.Ali ile Ayşe bir gün; oturdukları semtte bulunan ve "Seyrantepe" diye adlandırılan yere çıkarlar. Orada çevreyi seyrederken tanıştıkları Sadık Hoca ile sohbet ederler. Sadık Hoca kültürlü bir imamdır. O çocukları, çocuklar da O'nu çok severler. Konuşma sırasında söz onları Allah'a îman konusuna götürür ve karşılıklı sohbet ederler. Sadık Hoca'nın deyimi ile çocuklar artık O'nun "Gönül Dostları" olmuşturlar. Çocuklar konuyu anne babalarına da açacaklar ve fırsat buldukça Sadık Amcaları ile sohbet edeceklerdir.Çocukların o gün eve geç gelmelerinden tedirgin olan aileler durumu öğrenince rahatlarlar. Zaten babaları da Sadık Hoca'yı tanımaktadırlar. İki aile birlikte karar verir ve babaları gidip Sadık Hoca ile konuşurlar. Artık onların sohbetleri kendi aralarında resmiyet kazanmış, bir programa bağlanmıştır.Ali ile Ayşe, Sadık Hoca ile konuştuklarını evlerinde ailelerine de anlatırlar ve konular ev ortamında da konuşulur, kitaplar karıştırılır. Aileler de bilgilerini tazelemekte, yanlış bildiklerini öğrenmektedirler.

...Dostları hizmetleri hakkında sorunuz mu var? Gönül Dostları fm ... GönüL DostLarı - Home | Facebook ... . Dost gözyaşı degildir akıp gitmez.bir mevsim degildir gecip gitmez.bir heves degildir gelip gecmez.dost bir ömür gibidir ölünce bile bitmez. GÖNÜL DOSTLARI FM ' e AiTTiR... © WeB TaSaRiM © «KRAL_AKREP60» ™ © 2013. gönül dostları. Bezmi Alim → ← 1 Yeni Mesajınız Var. Bizim Gönül Dallara Karayemiş. 998 izlenme. 11.25 TL. Yıllarca profesyonel olarak sahnelerde okuduğu şark ... Gönül Dostları - Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi ... . 11.25 TL. Yıllarca profesyonel olarak sahnelerde okuduğu şarkılardan sonra ilahi albümü yapan ve kulaklarımızın pasına cila kadife sesini hayra kullanmaya adayan sanatçımızın ilk ilahi albümü. Gönül Dostları. Ömer Tolga. Ekim 2005 Hacegan. Gönül Dostları Ömer Tolga. Bu şarkıyı SMS ile indirmek için hemen tıklayın. GöNüL DoStLaRı. Gönül Dostları. Mega Menu [Links Contents]. Dram, gençlik. Yönetmen: Memduh Ün. Yıldız: Fatma Girik, Tamer Yiğit, Bahadır Tok vb. Favorilerime Ekle Favorilerimden Çıkar Listeme Ekle. Hata bildir. Gönül Dostları. Gönül Dostları ile ilgili bağlantılar. 1987 dizileri, Türkiye yapımı diziler, Biten Diziler, Yerli Diziler Kategorisi Gönül Dostları. Paylaşacak dostlarınız yoksa, iyi şeylere sahip olmanın zevki yoktur. "İlişki... Bitmekten daha öte ne kadar yıpranır ki Özen?" "Yani... Benimle dost kalmayacak mısın? Biz dostlarimizi PAPATYALAR gibi avucumuzda degil kursun yarasi gibi yüregimizde saklariz. Zaman gelir yollarina kar yagar, etrafini hüzün bulutlari sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyac duyarsan dost... Duyurular. TIKLA. Allah dostları, hakikatleri ilklerine kadar hissetmiş, hissiyat insanıdırlar, dil ehli, hal ehli her şeyden önce gönül ehlidirler. Onlar kimseye gönül koymaz kimseden incinmez, kin tutmaz, nefret etmezler. Dram, gençlik. Yıldız: Günay Girik, Fatma Girik, Bahadır Tok vb. Dil: TR. ..**..radyo gönül dostları fm..**.. Dostluk. Şiir tadında olmaksa yaşam. Dostluk dağ doruklarında. Dost mor bir çiçek, yalçın kaya yamaçlarında. Ulaşmak için "O" na. gönül dostları başlıklı videoyu buradan izleyebilir ayrıca dilersen cihazına indirebilirsin. gönü...