Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Din ve Kadın e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Din ve Kadın PDF EPUB


Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı

Din ve Kadın - Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı
DOSYA BOYUTU 3,6
TARİH 2020-01-02
ISBN 6055125783
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kadın, dünya nüfusunun yarısını oluşturan demografik ağırlığı ile mütenasip bir denge içinde, erkek-egemen bir dünya tasarımında, ahlaki bir yükseliş için kendi lehine bazı düzenlemeler yapılması konusunda Kur’an’dan destek bulmaktadır. İnsanlığın gelecekte varıp dayanacağı medeniyet, son ilahi mesaj olan Kur’an’ın öngördüğü tarzda, kadınlığın bugünkü sosyal konumundan daha ileri bir aşamayı içermelidir. Bu sosyal aşama, sürekli kadın haklarının cezbedici retoriği ile yetinmeyen, kadını erkek ile beraber aynı Rabbin eşit kulları olarak gören, ilâhî rahmetin esintileri ile birbirlerini yüksek bir ahlaki yaşam standardına ulaşmada destekleyen, acıları güç kazanma ve haz duyma ile değil, ahlaki ölçü ve denge ile belirlenen yeni bir bakış açısı kazanmalıdır. Bu eser, Kur’an merkezli bir çalışma olarak böyle bir bakış açısı sunmaktadır.

...ıyor. Din, bir toplumun dünya görüşünün, yaşayışının ve kültürel sisteminin bir bölümünü ve açıkçası bana göre de büyük bir bölümünü kapsayan bir olgudur ... Din ve Kadın - Notlar | Halkevleri ... . Din ve vicdan hürriyeti, düşünce ve ifade özgürlüğü bakımından aynı haklara sahiptirler. İslam dininde kadın ve erkek arasında hukuksal bir eşitsizlik söz konusu değildir. Ve toplumun kadın ve erkekten beklentileri de, içinde bulunulan kültüre bağlı olarak şekillenir. Bu da demek oluyor ki dünya üzerine günümüze dek inanılmış bir çok inanç ve bir çok din vardır. %15. Türkiye'de Popüler Kültür Din ve Kadın. Birsen Banu Okutan. D ... Din ve Gelenek Bağlamında Kadın ve Kadınlık Tartışmaları: Diyanet ... . Bu da demek oluyor ki dünya üzerine günümüze dek inanılmış bir çok inanç ve bir çok din vardır. %15. Türkiye'de Popüler Kültür Din ve Kadın. Birsen Banu Okutan. Düşün Yayıncılık. %10. Kırsal Yaşamda Kadın ve Din. Halide Nur Özüdoğru Erdoğan. Çizgi Kitabevi Yayınları....