Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İslam ve SiyasetHz. Ali'nin Bir Emirnamesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İslam ve SiyasetHz. Ali'nin Bir Emirnamesi PDF EPUB


Şeyh Abdülaziz Çaviş

İslam ve SiyasetHz. Ali'nin Bir Emirnamesi - Şeyh Abdülaziz Çaviş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şeyh Abdülaziz Çaviş
DOSYA BOYUTU 7,18
TARİH 2017-12-01
ISBN 6055166953
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hz. Ali'nin Bir Emirnâmesi, islâm düşüncesinde ilk siyasetnâme örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Mâlik bin el-Hâris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup, islâm siyaset geleneğinde ilk kayda geçen siyasetnâmedir. Bu metin, özelde birey olarak insanın diğer insanlara karşı davranışlarında, genelde ise her türden ve mevkiden yöneticilerin uygulamalarında izlemeleri gerekli düşünceleri ve yöntemleri bütün yönleriyle anlatması bakımından önemlidir. Eseri Arapça'dan Türkçe'ye Mehmet Âkif'in kazandırmış olması da, onu daha da ayrıcalıklı kılmakta.İlmin kapısı Hz. Ali, bir yöneticinin göstermesi gereken bütün dikkatleri ve duyarlıkları, üstün bir ifade gücüyle adete teori halinde bu emirnâmede dile getirmiştir. Büyüyenay olarak eserin, günümüzdeki her türden yöneticiye Hz. Ali'den ulaşan bir mektup olmasını istiyoruz. İstiyoruz ki O'nun ölmez tavsiyeleri önce ruhumuzu sonra yolumuzu aydınlatsın. İş ve eylemlerimize O'nun düşüncelerinin ışığı yansısın, sımsıcak toprağının bereketi yuva olsun. 

...nderilen mektup, islam siyaset... Alinin Bir Emirnamesi ... İslam ve Siyaset Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi ... . Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Alinin Bir Emirnamesi. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup, islam siyaset geleneğinde ilk kayda... 15 TL. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk ... Kitapi | İslâm Ve Siyaset -Hz.Ali'nin Bir Emirnâmesi ... . Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup... Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup, islam siyaset... Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup, islam siyaset geleneğinde ilk kayda... Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup, islam siyaset geleneğinde ilk kayda... 11.25 TL. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup... Konu : İslam / İslam Düşünce Tarihi. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. İslam ve Siyaset Hz. Ali`nin Bir Emirnamesi. Satışta. Satış Fiyatı:15.00 TL. Kapat. 9.75 TL. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup... 15 TL. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup... 10.50 TL. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup... 7.50 TL. Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde ilk siyasetname örneği. Hz. Ali tarafından Mısır valisi olarak atanan Malik bin el-Haris el-Eşter'e görev tevdi edilirken gönderilen mektup... Hz. Ali'nin Bir Emirnamesi, islam düşüncesinde i...