Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hüccetü'l İslamEyyühe'l Veled (Ey Oğul)(cep boy) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hüccetü'l İslamEyyühe'l Veled (Ey Oğul)(cep boy) PDF EPUB


İmam Gazali

Hüccetü'l İslamEyyühe'l Veled (Ey Oğul)(cep boy) - İmam Gazali pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam Gazali
DOSYA BOYUTU 9,81
TARİH 2012-07-23
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Allah Teala’nın verdiği nimeti, O’nun sevdiği yerde harcamak şükür; sevmediği yerde kullanmak ise nimeti inkar etmektir.”“Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün! Eğer o sözü söylemediğin zaman sorumlu olacaksan söyle. Yoksa sus!”“Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir.”“Ey nefsim! Sonra tevbe ederim ve iyi işler yaparım, diyorsan ölüm daha önce gelebilir, pişman olup kalırsın.Yarın tevbe etmeyi bu gün tevbe etmekten kolay sanıyorsan, yanılıyorsun…”

...Allahü Teâlâ verdiği nimeti, O'nun sevdiği yerde harcamak şükür; sevmediği yerde kullanmak ise nimeti inkâr etmektir ... (PDF) İmam Gazali - Ey Ogul / Eyyühel-Veled - Academia.edu ... .". "Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün! Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir. Ey nefsim! "Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir." "Ey ... İmam-ı Gazali Hüccetü'l İslam Eyyühe'l- Veled: (Ey Oğul) Mobi ... . Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir." "Ey nefsim! Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir. Ey nefsim! İşte bu filmde, İmam Gazali hazretlerinin talebesine yazmış olduğu, hacmi küçük, manevi değeri büyük "Eyyühel Veled" isimli eserini, harika görüntüler eşliğinde izleyeceksiniz. "Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir." "Ey nefsim! Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir. Ey nefsim! Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendine söylemek de caiz değildir. Ey nefsim! Yarın ölecekmiş gibi bütün azalarını günahtan koru!". "Ey nefsizm! Sınra tevbe ederim ve iyi işler yaparım, diyorsan ölüm daha önce gelebilir, pişman olup kalırsın. ...GAZÂLÎNIN EYYÜHELVELED (Ey Ogul. Imâm-i Gazâlînin (Eyyühel Veled) kitabinin tercümesi zan olunmustur. Hüccet-ül-islâm Imâm-i Gazâlî,su cevabi yazip gönderdi İmam Gazali. "Allah Teala'nın verdiği nimeti, O'nun sevdiği yerde harcamak şükür; sevmediği yerde kullanmak ise nimeti inkar etmektir.". "Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün!...