Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul'da Bir Ramazan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul'da Bir Ramazan PDF EPUB


Cenab Şahabeddin

İstanbul'da Bir Ramazan - Cenab Şahabeddin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cenab Şahabeddin
DOSYA BOYUTU 11,29
TARİH 2012-07-23
ISBN 9759953089
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hayatın büyük bir kısmını, kimliğini yeni yeni kaybetmeye başlayan İstanbul’da geçirmiş olan Edebiyat-ı Cedide döneminin ünlü şairi Cenab Şehabeddin’in eski bir gazetenin sararmış yaprakları arasında unutulup kalmış yazıları, eski İstanbul’u hatırlamak ve anlamak isteyen İstanbul sevdalıları için çok anlamlı. Cenab Şahabeddin’in, kitabın birinci kısmındaki “Ramazan Hasbihalleri” başlıklı makaleleri Anadolu’nun önemli bir kısmı ile İstanbul’un işgal altında bulunduğu bir sırada kaleme alınmış. 1920’de İstanbul’da Ramazan ayı, İstanbul’un geçmişi, şehrin tabii ve tarihi güzellikleri, bazı dini ve siyasi konularla I. Dünya Savaşı’nın memlekette açmış olduğu derin yaralar etrafında kaleme alınan bu yazıların hemen her satırında, Cenab Şehabeddin’in zeka ve ironisini görmek mümkün. İkinci bölümde ise, yazarın çoğu 1922 yılında Peyam-Sabah gazetesinde yayınlanan Ramazana, oruç, iftar ve bayramlar hakkındaki on üç makalesi yer alıyor.

... görüyor. Aziz Mahmud Hüdayi Türbesi ... İstanbul'da Bir Ramazan | bkmkitap.com ... . Ramazan ayında İstanbul'da en çok ilgi gören mekanlardan biri Sultanahmet Camii'dir. İstanbul ezan ve namaz saatleri ile Ramazan sahur iftar saatleri buradan takip edebilirsiniz. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder. Ramazan ayı, manevi atmosfere bürünen İstanbul'un her bir köşesinde bir başka güzel yaşanacak. Eyüp- Beyazıt (R3 hattı) Ramazan ha ... İstanbul'da Bir Ramazan Satın Al | OdaKitap.com ... . Eyüp- Beyazıt (R3 hattı) Ramazan hattının güzergâhı bu yıl da değişmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan'ın manevi iklimini, sanatsal ve kültürel etkinliklerle zirveye taşıyor. İstanbul'da bir marka sosyal tesisler....