Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türklerin Dini Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türklerin Dini Tarihi PDF EPUB


Prof. Dr. Harun Güngör

Türklerin Dini Tarihi - Prof. Dr. Harun Güngör pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Harun Güngör
DOSYA BOYUTU 3,11
TARİH 2019-09-06
ISBN 6059521994
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kültür ve toplum yapımızda, modern anlamda bir din tarihi şuuru ve perspektifi henüz tam anlamı ile yer almamış, doğal olarak da bir din tarihi metodolojisi gelişmemiştir. Dolayısıyla din alanında “beşer-üstü” ve “ilâhî” olan veya başka bir deyişle “zaman-üstü”, “tarih-üstü” ve “evrensel” olanla beşerî, tarihî ve kültürel olanı birbirine karıştırma ve hepsini aynı kategoriye yerleştirme eğilimi, alışkanlığı ve hatta “hata”sı da bu şuur ve metodoloji noksanlığından kaynaklanmaktadır.Çok geniş bir coğrafyada, oldukça değişik kültür ve medeniyetler, toplumlar ve dünyanın büyük dinî sistemleri ile temasa geçmiş bulunan Türklerin dinî yaşayışları, son derece zengin bir tarih ve kültür mirasına sahip bulunmaktadır. Bu zengin tarihî ve dinî miras, bilimsel ve objektifbir tarihî perspektiften hareketle ele alınıp değerlendirildiğinde, bize millî ve kültürel varlığımız ve hayatımızın tarihî temellerini, gerçek boyutları içerisinde daha doğru bir biçimde aydınlatma imkânı sağlayacağı gibi, bugünkü hayatımız ve kültürümüze de zenginlik katacak, hatta değişensosyo-kültürel şartlarda bir değişim sürecine maruz kalan buhranlara ve çatışmalara sahne olan toplumumuzun kültürel kimliğinin yeniden inşasına önemli katkılarda bulunacaktır.

...i dizilerden tarih öğrenilmez ayrıca tarih sadece osmanlı tarihi osmanlı ... Eski Türklerin Dini | Türk Tarihi Araştırmaları ... ... Eski Türkler'in dini, Gök Tanrı = Kök Tengri inancıdır. Zaten Eski Türklerin kendi öz inançları, tek ilahlılığa dayanır. Tarihin hiçbir döneminde Türklerin öz dininde birden çok Tanrı olmamıştır. Relıgıon of the old turks. Öz. Şamanizm'in eski Türklerin dini olduğu ya da Türklerin en eski dini olduğu fikri Basit bir tarihi sıralamayla gidecek olursak; İslami devirden önceki. ...beraber, rahmetli A. İnan'ın da dediği gibi, tarihin derinliklerine k ... Türk Tarihinde Din | Tarihi Sırtlanan Yapılar ... . ...beraber, rahmetli A. İnan'ın da dediği gibi, tarihin derinliklerine kadar inmek gerekir. sahip olan Türklerin dini itikatları, bugünkü Altay ve Saha dini inançlarından daha gelişmiş düzeydeydi....