Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İbn Munkız Haçlılara Karşı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İbn Munkız Haçlılara Karşı PDF EPUB


Üsame İbn Munkız

İbn Munkız Haçlılara Karşı - Üsame İbn Munkız pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Üsame İbn Munkız
DOSYA BOYUTU 4,35
TARİH 2018-10-24
ISBN 6052223949
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

HaçlısavaşlarısırasındaKahire,Musul, Şamüçgenindeolupbitenlerebirincieldenışıktutanbukitap,PrensÜsâmeİbn Munkız’ın anılarından oluşuyor. Daha önce Fransızca,İngilizce,İtalyanca,Rusçave İspanyolca’yaçevrilenkitabıntammetnini Arapçaaslındansunuyoruz.İbnMunkız’ın maceralarısadeceHaçlısavaşlarınıdeğil, bölgedeegemenolanhanedanlarıniçhesaplaşmalarınıdabirölçüdeaydınlatıyor. Salahaddîn Eyyûbî ve Selçuklular hakkında da bilgi veren bu eser, ünlü romancı Emin Mâluf’un (: Amin Malouf) “Arapların Gözüyle HaçlıSeferleri”adlıçalışmasınınanakaynaklarındandır.

... İbn munkız haçlılara karşı türkçesi: selah Attin Hacıoğlu ... İbn Munkız Haçlılara Karşı | bkmkitap.com ... . ÜSÂME İBN MUNKIZ (1095-1188): Üsâme İbn Munkız, 4 Temmuz 1095'te Şeyzer'de doğdu, 16 Kasım 1188'de Şam'da öldü. Ibn Munkız gerek Haçlılar gerekse bölgedeki diğer yerel emirlere karşı verilen savaşlar ve çatışmalarda bulundu, birçok ava Ki Ibn Munkız'ın da en yakın ilişki kurduğu Frenkler ilginç şekilde şövalyelerdir. İbn Munkız Haçlılara Karşı: Kuşkusuz, Haçlıların doğuda ... Üsame Ibn Munkız 'In Gözünden Haçlı Seferleri ve Frenkler ... . İbn Munkız Haçlılara Karşı: Kuşkusuz, Haçlıların doğuda ne aradıklarını ve doğunun Haçlılara nasıl baktığını merak edenler bu kitabı beğenecekler.. İbn Munkız Haçlılara Karşı. Haçlı savaşları sırasında Kahire, Musul, Şam üçgeninde olup bitenlere birinci elden ışık tutan bu kitap, Prens Üsâme İbn Munkız'ın anılarından oluşuyor. Şeyzer emiri ÜSÂME1 ibn munkız haçlılara karşı. Kitâbü'l-i'tibâr. 3 Üsâme İbn Munkız Şam'da [: 1138-1144 m.] Olayların gelişimi beni Şam'a ...