Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Neden Bizim de Bir Oxford’umuz Yok e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Neden Bizim de Bir Oxford’umuz Yok PDF EPUB


Doç. Dr. Sedat Laçiner

Neden Bizim de Bir Oxford’umuz Yok - Doç. Dr. Sedat Laçiner pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Doç. Dr. Sedat Laçiner
DOSYA BOYUTU 6,97
TARİH 2015-10-12
ISBN 6059927697
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Türkiye’nin en büyük sorununun eğitim olduğunu düşünüyordum, kitabı baskıya hazırladığım şu sıralarda ise Türkiye’nin tek sorununun eğitim olduğunu düşünüyorum. Nitelikli bir eğitim, her şeyi ama her şeyi değiştirebilir.Kitap, kolaycılığa, özellikle siyaset üzerinden yapılan kolaycılığa ciddi eleştiriler içeriyor. Bilindiği üzere zaman zaman siyaset adamları topluma neredeyse gökteki yıldızları vaad ediyorlar ve bunun için sadece kendilerinin seçilmesinin yeterli olacağını söylüyorlar. Bu anlayışa göre Türkiye zaten büyük bir ülke, birazcık geçmişini hatırlasa, yollar, köprüler, binalar vs. yapsa birden bire ‘lider ülke’ oluverecek. Oysa ki anahtar, beton ve demirden inşaatlar yapmakta değil, iyi nesiller yetiştirmekte. Bu ise ancak ve ancak eğitimle mümkün olabilir. Eğitim dediğimizde ise kuru kuruya gidilen kursları, alınan dersleri değil, insanı bilgi ve değerler ile işleyen, onu bir noktadan alıp daha ileri bir noktaya taşıyan bir süreçten bahsediyoruz. Zaten kitabın en önemli iddiası, bizdeki eğitim sisteminin içi boş diplomalar dağıttığı, mezunların ellerindeki belgeleri gerçekte hak etmediği yönünde. Buna "eğitimde diploma açığı" veya "karşılıksız diplomalar" demeyi tercih ettik." Bu kitapla eğitim sisteminin gerçekleriyle yüzleşeceksiniz….

...nun eğitim olduğunu düşünüyordum, kitabı baskıya hazırladığım şu sıralarda ise Türkiye'nin tek sorununun eğitim olduğunu ... Neden Bizim de Bir Oxfordumuz Yok - Kitaptan ... ... ...alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Neden Bizim De Bir Oxford'umuz Yok kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın basım bilgileri. Adı: Neden Bizim De Bir Oxford'umuz Yok. neden bizim de bir oxford'umuz yok - sedat laçiner. okudum. - + Dilerseniz Oxford'dan bazı rakamları sizlerle paylaşayım, siz de bizde böyle bir okul Türkiye'de var mı, yok mu bir daha düşünün ABD, Çin ve Almanya Oxford'da en çok öğrencisi olan ilk 3 ülke. Türkücü İbrahim Tatlıses "Urfa'da Oxford vardı da gitmedik mi" demişti. Yani "olsaydı giderdim" demeye getirmişti. Peki, Urfa' ... Neden Bizim de Bir Oxfordumuz Yok - Kitaptan ... . Türkücü İbrahim Tatlıses "Urfa'da Oxford vardı da gitmedik mi" demişti. Yani "olsaydı giderdim" demeye getirmişti. Peki, Urfa'da Ox...