Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi PDF EPUB


Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi

Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi - Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi
DOSYA BOYUTU 9,23
TARİH 2018-10-01
ISBN 6056785474
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Asrının şahidi bir âlim olan Şeyhülislâm Mustafa Sabri Efendi, Kemalist diktanın halka zorla dayattığı, uğruna bir çok kişiyi idam sehpalarında sallandırdığı şapka devrimi hakkında çok az kişinin konuştuğu bir dönemde konuşanlar arasındaydı ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti.Yaptığı muhalefetten ötürü Kemalistler tarafından idam edilecek 150'likler listesine alınan Mustafa Sabri Efendi, öz vatanından uzakta muhalefetini tavizsiz bir şekilde devam ettirdi.Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın İslâmî açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor.

... bir alim olan Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi, Kemalist diktanın halka zorla dayattığı ... Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi - Mustafa Sabri Efendi ... ... Anasayfa Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi. Bu tagda ait henüz ürün eklenmemiş.. Türkün başına gelen şapka meselesi. Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi. Satıcı. Türk'ün başına gelen şapka meselesi - şapka devrimini eleştiren tek kitap. Giriş Yap / Üye ol. Sepetim. Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi. Batılılara benzeme maskaralıgının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içy ... Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi ... . Batılılara benzeme maskaralıgının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti. Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın Islami açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor. muhalefetini tavizsiz bir şekilde devam ettirdi.Bu kısa risalede Merhum müellif şapka takmanın İslâmî açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor. Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın Islami açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor. Bu kısa risalede Merhum ...