Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti PDF EPUB


Osman Gündüz

İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti - Osman Gündüz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Osman Gündüz
DOSYA BOYUTU 5,15
TARİH 2012-07-24
ISBN 9756355985
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Felsefeyi edebiyata sokan ve romanlarında felsefi temalara yer veren İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası Kitabü’l Hiyel,Efrasiyab’ın Hikâyeleri, Amat ve Suskunlar adlı romanları, hem kurgu hem de felsefi söylemleriyle dikkat çeken örneklerdir.Konularını biri dışında tarihten alan bu romanlardan Puslu Kıtalar Atlası’nda Descartes’in Metod Üzerine Konuşma adlı eserinden yola çıkarak varlık, yokluk, hiçlik... üzerine yaptığı düşsel yolculuklarına; Kitab-ül Hiyel’de hayal-gerçek çatışmasına ve güç peşinde koşanların içine düştükleri yanılgılara ve hayal kırıklıklarına yer verirken; üçüncü kitabı Efrasiyab’ın Hikâyeleri’nde insan ömrünün sınırlı olduğundan hareketle hayatı güzelleştirip anlamlı kılan ve sevgiyi öne çıkaran düşünsel bir önerme sunar;Amat ve Suskunlar adlarını taşıyan son iki romanında ise iyiler ile kötülerin ezeli çatışması içinde, sınırsız güç ve ölümsüzlük peşinde koşan gözü dönmüş iktidar tutkunlarının ve aç gözlü insanların acıklı sonlarını işlemektedir.Anar’ın tüm romanlarına egemen olan ana düşünce şudur: Üzerinde yaşadığımız bu dünya, ölümsüzlük peşinde koşmak yerine sevgi ve hoşgörü ile daha anlamlı kılınabilir.

...ve romanlarında felsefi temalara yer veren İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası Kitabü'l Hiyel, Efrasiyab'ın Hikâyeleri, Amat ve Suskunlar adlı romanları ... İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası Anar'ın Kurgu Evreninde... ... ... İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası Anar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla... öyküsü. Yusuf AYDOĞDU, Postmodern Bir Roman Çözümlemesi: Ġhsan Oktay Anar‟ın. GÜNDÜZ, O. (2009).Ġhsan Oktay Anar‟ın Kurgu Dünyası, Vizyon Yayınevi İHSAN OKTAY ANAR HAYATI VE ESERLERİ. İhsan Oktay Anar, son dönemde Türk edebiyatı ... İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası Anar'ın Kurgu Evreninde... ... . GÜNDÜZ, O. (2009).Ġhsan Oktay Anar‟ın Kurgu Dünyası, Vizyon Yayınevi İHSAN OKTAY ANAR HAYATI VE ESERLERİ. İhsan Oktay Anar, son dönemde Türk edebiyatının önde gelen roman yazarlarından birisidir. Özellikle Puslu Kıtalar Atlası adlı kitabıyla tanınmaktadır....