Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1923 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1923 PDF EPUB


İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1923 -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 6,30
TARİH 2012-07-01
ISBN 6054534135
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye'de bulunan İngiliz diplomatlarının hazırlayıp Londra'ya gönderdikleri 1923 yılı Türkiye Raporu'nu 89 yıl sonra Türkiye kamuoyuna Türkçe ve İngilizce orijinaliyle birlikte sunuyoruz.İngiliz Dışişleri Bakanlığı Arşivi’nden çıkan Rapor’da önemli bilgiler yer alıyor. Rapor’da en ağırlıklı konu Lozan Barış Antlaşması. Lozan'da Türk, İngiliz, Fransız, Yunan, İtalyan diplomatlarının aralarında neler yaşandığı, hangi ülkenin hangi tavizleri istediği ve hangilerini aldığı bu Rapor’da anlatılıyor.1923'ten bu yana tartışma konusu olan bazı konular da bu Rapor’da aydınlatılıyor:•Türkiye Yunanistan'dan tazminat olarak neden sadece Karaağaç'ı aldı?•Neden daha fazlasını istemedi?•İngiltere Türkiye'den tazminat istedi mi?•İstedi ise Türkiye ne dedi?•İstiklal Savaşını kazanan Türkiye, İngiltere'ye savaş tazminat ödedi mi?•Sevr Anlaşmasında Osmanlı Devleti'ne bırakılan Meis Adası neden alınmadı?Ayrıca, 1923 yılı Türkiye’sinin siyasi, sosyal ve ekonomik durumu karşılaştırmalı bilgi ve rakamlarla bu Rapor’da meraklıları bekliyor.

...unan İngiliz diplomatlarının hazırlayıp Londra ya gönderdikleri 1923 yılı Türkiye Raporu nu 89 yıl sonra Türkiye kamuoyuna Türkçe ve İngilizce orijinaliyle birlikte sunuyoruz ... İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1923 - Sevtap Demirci ... . Ali Satan. Türkiye'de bulunan İngiliz diplomatlarının hazırlayıp Londra'ya gönderdikleri 1923 yılı Türkiye Raporu'nu 89 yıl sonra Türkiye kamuoyuna Türkçe ve İngilizce orijinaliyle birlikte sunuyoruz. 19.50 TL. Türkiye'de bulunan İngiliz diplomatlarının hazırlayıp Londra'ya gönderdikleri 1923 yılı Türkiye Raporu'nu 89 yıl sonra Türkiye kamuoyuna Türkçe ve İngilizce orij ... İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1923 ... . 19.50 TL. Türkiye'de bulunan İngiliz diplomatlarının hazırlayıp Londra'ya gönderdikleri 1923 yılı Türkiye Raporu'nu 89 yıl sonra Türkiye kamuoyuna Türkçe ve İngilizce orijinaliyle birlikte sunuyoruz. 22.10 TL. Türkiye'de bulunan İngiliz diplomatlarının hazırlayıp Londra'ya gönderdikleri 1923 yılı Türkiye Raporu'nu 89 yıl sonra Türkiye kamuoyuna Türkçe ve İngilizce orijinaliyle birlikte sunuyoruz. 20.80 TL. Türkiye'de bulunan İngiliz diplomatlarının hazırlayıp Londra'ya gönderdikleri 1923 yılı Türkiye Raporu'nu 89 yıl sonra Türkiye kamuoyuna Türkçe ve İngilizce orijinaliyle birlikte sunuyoruz....