Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye PDF EPUB


Abdülhalim Memduh

Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye - Abdülhalim Memduh pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Abdülhalim Memduh
DOSYA BOYUTU 11,4
TARİH 2012-04-01
ISBN 6054613243
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Edebiyat üzerindeki çalışmalar; edebî metin neşri, edebiyat tarihi, tenkîd gibi değişik alanlarda yapılmaktadır.Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen bizdeki edebiyat tarihi üzerine çalışmalar yenidir. Hâlbuki sekizinci yüzyıla âit Orhun Âbideleri ile yazılı olarak başlayan edebiyatımız, günümüze kadar binlerce eser vermiştir. Bunlar üzerinde edebî çalışmalar da ortaya konulmuştur. Fakat bunlar, edebiyatımızın zenginliği oranında değildir. Bununla beraber bizde de edebiyat tarihleri yazılmıştır. Lâkin, edebiyat tarihimiz üzerindeki bu çalışmalar azdır. Abdülhalim Memduh'un Osmanlıca olarak yazmış olduğu “Târih-i Edebiyyât-ı Osmâniyye” adındaki eser ise bu edebiyat tarihlerinin ilkidir ve bugüne kadar üzerinde bu eseri günümüze kazandırmaya yönelik müstakil bir çalışma yapılmamıştır. İlk olduğu ve hakkında müstakil bir çalışma yapılmadığı için biz de bu eser üzerinde bir çalışma yapmayı düşündük. Dolayısıyla çalışmamızın konusunu “Abdülhalim Memduh'un Târih-i Edebiyat-ı Osmâniye'si” şeklinde sınırlandırdık.

...ılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir ... Târih-i Edebiyât-ı Osmaniye Abdülhalim Memduh ... . Birinci Bölüm'de... 40 TL. Atamız Oğuz Kağan otağı, dedemiz Korkut Ata diyarı can vatan Orta Asyadan yola çıkarak üç kıtaya yayılan asil milletimiz, emsalsiz bir nakkaş gibi gittiği her yere nakış nakış Türklüğü... Tarih-i Edebiyyat-ı Osmaniyye en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Edebiyat Kitapları. texts. Tarih-i edebiyat- Osmaniye. by. Memduh, ... Tarih - İ Edebiyat - I Osmaniye - Abdülhalim Memduh - Parafiks Yayıne ... . texts. Tarih-i edebiyat- Osmaniye. by. Memduh, Abdülhalim. 29.70 TL. Tarihi Edebiyatı OsmaniyeTarihi Edebiyatı Osmaniye - ÖNSÖZEdebiyat üzerindeki çalışmalar; edebî metin neşri, edebiyat tarihi, tenkîd gibi değişik alanlarda yapılmaktadır. Tüm kategorilerde Aile Çocuk Akademik Bilgisayar Bilim - Mühendislik Çocuk Kitapları Diğer Edebiyat Eğitim Ekonomi Felsefe Genel Konular Gezi ve Rehber Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye. Özcan Aygün. Türkiye'de basılan ilk Türk edebiyatı tarihi ise Abdülhalim Memduh'un Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye (1888)'sidir. published in Tur-key was Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye (1888) by Abdülhalim Memduh. Abdülhalim Memduh (1303), Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye, İstanbul: Ohennes Matbaası. 1888'de kaleme alınan eser, "Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye" adını taşımaktadır. Bizde "edebiyat tarihi" 19. yüzyılın son çeyreğinin, hatta 20. yüzyılın çocuğudur. 1874) Ancak, bu adı taşıyan ilk eser, 1887'de çıkan Abdülhalim Memduh'un Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye'si olacaktır. Atamız Oğuz Kağan otağı, dedemiz Korkut Ata diyarı can vatan Orta Asya'dan yola çıkarak ...