Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası PDF EPUB


İmam Burhaneddin Ez-Zernuci

Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası - İmam Burhaneddin Ez-Zernuci pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam Burhaneddin Ez-Zernuci
DOSYA BOYUTU 6,31
TARİH 2015-10-09
ISBN 6059815178
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitabın İçeriğinde:Tercümesi ve Arapça Metni bulunmaktadır.Halife Harun Reşid oğlunu Asmaî’ye, ondan ilim ve edep öğrenmesi için gönderdi. (Asmaî Harun Reşidin oğulları Emin ve Me’mun’un Arap edebiyatında hocalarıydı. Kendisi Arap edebiyatında zamanının en büyük âlimlerindendi. Özellikle lügat ve şiirde dâhiydi) Hayli zaman sonra bir gün halife Asmaî’nin abdest aldığını ve ayaklarını yıkadığını gördü. Kendi oğlu da onun ayaklarına su döküyordu. Bundan dolayı Asmaî’yi;- “Ben sana oğlumu ilim ve edep öğretesin diye göndermiştim. Neden sen ona bir eliyle su dökmesini diğeriyle de ayaklarını yıkamasını emretmedin!” diye ikaz etti. (Buradan anlaşıldı ki ilim ve edep sahibi olmak vezir olmaktan daha yücedir.)“Bir şeyi bin defa dinleyen kimsenin daha sonra aynı şeyi ilk defa dinlediği (halindeki) gibi tazim ve hürmet göstermezse ilim ehlinden olamaz.”

... Müteallim Tercümesi | Kelime Manalı. Talimül Müteallim Tercemesi ve Arapçası ... Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası - Burhaneddin... ... . İmam Burhaneddin Ez Zernuci. Alışveriş Listeme Ekle. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası Hakkında Bilgiler. Ürün Özellikleri. Ödeme Seçenekleri. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası Kısa... 11,70 TL. Sepete Ekle. Talimül Müteallim Tercümesi Ve Arapçası. Kitapkalbi Yayıncılık. 11.70. Son güncelleme: 16.01.2020. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası AÇIK ... Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası Kolektif ... .70. Son güncelleme: 16.01.2020. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası AÇIKLAMASI. Halife Harun Reşid oğlunu Asmaî'ye, ondan ilim ve edep öğrenmesi için gönderdi. %15. Mektubat...