Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet PDF EPUB


Prof. Dr. Ali Arslan

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet - Prof. Dr. Ali Arslan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ali Arslan
DOSYA BOYUTU 3,62
TARİH 2015-10-20
ISBN 6059996075
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye, Doğal Alanı ve Tabiî İmkân Sahalarından kaynaklanan mevcut nüfuzunu güce dönüştürmeyi zorlanmadan gerçekleştirebilir. Ancak kendi imkân ve nüfuzunu imha edeceklerle beraber hareket etmemeli, başkalarının strateji ve siyasetlerinin oyuncağı veya tetikçisi olmamalıdır. Ayrıca Türkiye, zemini hazırlamadan, muhatabını bulmadan harekete geçtiği zaman başarısız olmaktadır. Başkalarının hazırladığı zeminde Türkiye’nin kendi stratejisini uygulayabileceğini düşünmek de ham hayalden başka bir anlam taşımamaktadır.Türkiye’nin, Doğal Alanı ve Tabiî İmkân Sahalarını dikkate alarak bir strateji oluşturması gerektiğine şüphe bulunmamaktadır. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Buradan hareketle, gerçekçi bir strateji oluşturmanın elzem şartlarından birinin de dost ve rakiplerin stratejilerini anlamak olduğu bilinmelidir. Zira en büyük tarihî ve hayatî hatalar, rakip ve/veya dostların strateji değiştirdiğinin fark edilmediği zaman safça yapılanlardır. Bu hatalar bazen ordular, bazen vilayetler, bazen ülkeler kaybettirebilir. Kendi stratejisi ile birlikte diğerlerinin stratejisini bilerek hareket etmek ise; ülkeye, millete, akraba ve dost toplumlara güven ve güç verecektir. 

...icraata... Uluslararası İlişkiler, Dış Politika ... Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet ... . Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Yayınevi : Doğu Batı Yayınları. Basım Dili: ... Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet ... . Yayınevi : Doğu Batı Yayınları. Basım Dili: Türkçe. Basım Yeri: Türkiye - İstanbul. Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet - Prof. Dr. Ali Arslan. İdil Yayıncılık. Yorumlar (0). Resimler. Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet - Prof. Uluslararası İlişkiler, Dış Politika. Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Kargo. Fiyat. Doğu batı ekseninde stratejik rekabet. Ali Arslan. Satıcı. 9,00 TL. Sepete Ekle. Doğu batı ekseninde stratejik rekabet. Kitap. Araştırma, İnceleme Kitapları. Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Buradan hareketle, gerçekçi bir strateji oluşturmanın elzem şartlarından birinin de dost ve rakiplerin stratejilerini anlamak... Türkiye'nin, Dogal Alani ve Tabiî Imkân Sahalarini dikkate alarak bir strateji olusturmasi gerektigine süphe bulunmamaktadir. Stratejik bir devlet olmanin geregi ise söylemden ziyade icraata bakmaktadir. 16.32 TL. Türkiye'nin, Doğal Alanı ve Tabiî İmkân Sahalarını dikkate alarak bir strateji oluşturması gerektiğine şüphe bulunmamaktadır. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata... Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylem...