Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Güldeste-i Necati e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Güldeste-i Necati PDF EPUB


Mustafa Necati Ak

Güldeste-i Necati - Mustafa Necati Ak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Necati Ak
DOSYA BOYUTU 4,65
TARİH 2014-01-01
ISBN 9756799741
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Vaslına irgör visâlim yâ Rasûlallâh medetKalmadı asla mecâlim yâ Hâbiballâh medetŞeyh Mustafa Necâtî’nin şiirleri, bir yandan köklü tasavvuf ve irfân geleneğinin tefekkür derinliklerinde ve zirvelerinde son derce yetkin ve cesurca dolaşırken, öbür taraftan tarîkatın pratiğine de girmekte, didaktik bir usulle bu yolun erkânını da ortaya koymaktadır.

...n... Güldeste-i necati : tasavvuf ve tarikat, insan hazinesi, vesile-i necat, muhtelif şiirler ... Güldeste-i Necati - Mustafa Necati Ak | kitapyurdu.com ... . Dil: Türkçe. Ad: Güldeste-i Necati, Yazar: Mustafa Necati Ak, Yayınevi: Uludağ Yayınları, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Edebiyat Divan Edebiyatı, Barkod: 9789756799741, Sayfa Sayısı: 392, Dil: Türkçe... Mustafa Necati Efendi İttihad-ı İslam idealine bağlı bir Kadiri şeyhi imiş. zorunda kalan Kadiri Mustafa Necati Efendi'nin "Güldeste-i Necati" adlı "Divan"ı ile buluşmam böyle bir süreçte gerçekleşti. Güldeste‎ > ‎. Necati'den Seçmeler. Necati Bey güldestesi. Necâtî ey perî-çihre igen ... Güldeste-i Necati - Mustafa Necati Ak : %19 İndirimli ... . Güldeste‎ > ‎. Necati'den Seçmeler. Necati Bey güldestesi. Necâtî ey perî-çihre igen üftâde olmışdur Yüzinün rengi zerd olmış gözinün yaşı kanlıdur. ÇEVİRİ: Behcet'ül Esrâr [Sırların Safası]: Menâkıb-ı Abdülkadir Geylânî (Seyyid Ali Nurbahş'dan, 1962), HAKKINDA: Mehmet Akif Ak / Güldeste-i Necati (önsöz, 2001), Milli Kütüphane Katalogları. Ürün Adı: Güldeste i Necati Ürün Kodu: 9789756799741 Basım Yılı: 2014.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Mustafa Necati Ak. GÜLDESTE. (ﮔﻠﺪﺳﺘﻪ) i. (Fars. gul ve deste "demet" ile deste-i gul > gul-deste) 1. Gül demeti Takdim eder ufuklara güldeste-i şuâ (Hüseyin Sîret). 2. Antoloji, seçki: "Güldeste-i şuarâ: Şâirler antolojisi." 18.38 TL. Vaslına irgör visâlim yâ Rasûlallâh medet Kalmadı asla mecâlim yâ Hâbiballâh medet Şeyh Mustafa Necâ...