Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Deniz Balıkları SözlüğüTürkiye Denizlerindeki 512 Balık e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Deniz Balıkları SözlüğüTürkiye Denizlerindeki 512 Balık PDF EPUB


Mustafa Pultar

Deniz Balıkları SözlüğüTürkiye Denizlerindeki 512 Balık - Mustafa Pultar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Pultar
DOSYA BOYUTU 3,45
TARİH 2012-07-12
ISBN 6053606185
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Deniz Balıkları Sözlüğü, Türkiye’nin dört ayrı denizinde yaşayan balıkların adlarını sistemli biçimde derleyen az sayıdaki bilimsel çalışmadan biri. Bu konudaki öncü çalışmaları bütünleyerek ve güncelleyerek, Türkiye sularında yaşadığı kayda geçmiş 512 balık türünü, bilimsel adları başta olmak üzere pek çok dildeki karşılığıyla sunan bir eser. Balık adlarının Farsçadan Rumcaya, Katalancadan Romancaya, İspanyolcadan Rusçaya iki düzineye yakın dildeki karşılıklarını ve olası kökenlerini derleyen bu çalışma dört ayrı sözlükten oluşuyor: Türkçe Adlar Sözlüğü; Bilimsel Adlar Sözlüğü; İngilizce Adlar Sözlüğüve taksonomi sistematiğine göre hazırlanan Türkçe Ad Dizgeliği. Prof. Dr. Mustafa Pultar, Orta Doğu Teknik ve Bilkent Üniversitelerinin emekli öğretim üyelerindendir. Denizcilik kültürümüz ile ilgili yazıları çeşitli dergilerde, özellikle Yelken Dünyası dergisinde yayımlanmaktadır. Kitapları arasında Yıldız Adları Sözlüğü, Kamûs-i Bahrî / Deniz Sözlüğü ve Ahmet Rasim Barkınay’ın Adalar Denizi Kılavuzu adlı eserinin çevirisi bulunmaktadır.

... yaşayan balıkların adlarını sistemli öncü çalışmaları bütünleyerek ve güncelleyerek, Türkiye sularında yaşadığı kayda geçmiş 512 balık türünü ... Deniz Balıkları Sözlüğü Türkiye Denizlerindeki 512 Balık ... ... Deniz Balıkları Sözlüğü, Türkiye'nin dört ayrı denizinde yaşayan balıkların adlarını sistemli Türkiye sularında yaşadığı kayda geçmiş 512 balık türünü, bilimsel adları başta olmak üzere pek çok dildeki... Kitapları arasında Yıldız Adları Sözlüğü, Kamûs-i Bahrî / Deniz Sözlüğü ve Ahmet Rasim 512 Balık kitabı ebook indir, Deniz Balıkları Sözlüğü ... Deniz Balıkları Sözlüğü & Türkiye Denizlerindeki 512 Balık Ebook ... ... Kitapları arasında Yıldız Adları Sözlüğü, Kamûs-i Bahrî / Deniz Sözlüğü ve Ahmet Rasim 512 Balık kitabı ebook indir, Deniz Balıkları Sözlüğü & Türkiye Denizlerindeki 512 Balık kitabı ebook oku. Deniz Balıkları Sözlüğü, Türkiye'nin dört ayrı denizinde yaşayan balıkların adlarını sistemli öncü çalışmaları bütünleyerek ve güncelleyerek, Türkiye sularında yaşadığı kayda geçmiş 512 balık türünü... Deniz Balıkları Sözlüğü, Türkiye'nin dört ayrı denizinde yaşayan balıkların adlarını sistemli öncü çalışmaları bütünleyerek ve güncelleyerek, Türkiye sularında yaşadığı kayda geçmiş 512 balık türünü... ...Türkiye Denizlerindeki 512 BalıkDeniz Balıkları Sözlüğü, Türkiye'nin dört ayrı denizinde Türkiye sularında yaşadığı kayda geçmiş 512 balık türünü, bilimsel adları başta olmak üzere pek çok... Deniz Balıkları Sözlüğü, Türkiye'nin dört ayrı denizinde yaşayan balıkların adlarını sistemli öncü çalışmaları bütünleyerek ve güncelleyerek, Türkiy...