Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gürcü Hatun e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gürcü Hatun PDF EPUB


Gisele Durero Köseoğlu

Gürcü Hatun - Gisele Durero Köseoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Gisele Durero Köseoğlu
DOSYA BOYUTU 7,13
TARİH 2018-05-07
ISBN 6052363089
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mahperi Hatun romanının ikinci cildi olan Gürcü Hatun 13. yüzyıl Anadolu Selçuklu Devleti’ndeki yaşanan olayları gözler önüne seriyor. Aşk ve Nefret…Mahperi Hatun, eşi Alaeddin Keykubad’ın zehirlenerek öldürülmesinden sonra, oğlunun iktidarını güçlendirmek için Emir Köpek’le amansız bir çekişmeye girer. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu’ da geçici bir bahar havası eser.Ama bu fazla sürmeyecektir. Korkunç tehlikeler Selçuklu Devleti’nin üzerine çökmektedir.Savaş ve Ölüm…Emir Köpek’in gizli emelleri, Baba Resul isyanı, Moğol İstilası, Emir Karatay’ın uğraşıları.Mutluluk ve Hoşgörü…İktidar hırsı olmayan Gürcü Hatun mutluluğu dinde aramaktadır. Müslüman olduktan sonra huzuru Mevlana’nın müridi olmakta bulur ve Mevlana’nın ölümünden sonra onun türbesini yaptırır.Gisèle Durero Köseoğlu’nun yıllar süren araştırmaları sonucunda yazdığı Mahperi Hatun ve Gürcü Hatun romanları Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşu arifesinde Anadolu SelçukluDevleti’nin son zamanlarını mercek altına almaktadır. Gürcü Hatun romanı sadece bir tarihi roman değil aynı zamanda bir sanat tarihi belgeseli ve bir felsefi araştırmadır.Arka Kapak Yazısından.

...kraliçesi (kralı) Rusudan ile evlenmiştir ... Gürcü Hatun - Vikipedi ... . Güneşin Gürcü Hatun'u, Aslan'ın Sultan'ı temsil ettiği düşünülür. Dirhem, Sivas, 638 H. (1240-1241). Güneşin Gürcü Hatun'u, Aslan'ın II. Gürcü Hatun (Gürcüce: გურჯი-ხათუნი, "gurci h'atuni" ) (fl. 1237-1286?), Gürcü prenses. 1237-1286?), Gürcü prenses ve Anadolu Selçuklu Devleti sultanı II. guercue hakuna matata, guercue hatun surucu Gürcü Hatun (Gürcüce: გურჯი-ხათუნი) (fl. 20.94 TL. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüs ... Hâtunların Övüncü, Gürcü Hâtun'dan Günümüze Gelen... - Mevlana ... . 20.94 TL. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu' da geçici bir bahar havası eser. Ama bu fazla sürmeyecektir. 25.13 TL. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu' da geçici bir bahar havası eser. Ama bu fazla sürmeyecektir. Grc Hatun Georgian fl 12371286 was a Georgian royal princess from Bagrationi dynasty and Queen consort of Sultanate of Rum being favorit. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Mutluluk ve Hoşgörü… İktidar hırsı olmayan Gürcü Hatun mutluluğu dinde aramaktadır. İkindi sohbetlerinde konuşan Doç. Dr. Mehmet Ali Hacıgökmen, "Gürcü Hatun, Selçuklu'nun Hürrem Sultanıdır" dedi. Gürcü Hatun, Gürcü prenses. Anadolu Selçuklu Devleti sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev'in eşlerinden biri, II. Alaeddin Keykubad'ın annesidir. Asıl adı, Tamar idi. Anadolu'da Gürcü Hatun adıyla tanındı. 19.50 TL. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu' da geçici bir bahar havası eser. Ama bu fazla sürmeyecektir. 19.62 TL. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu' da geçici bir bahar havası eser. Ama bu fazla sürmeyecektir....