Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler PDF EPUB


Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat

Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler - Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat
DOSYA BOYUTU 6,31
TARİH 2012-07-01
ISBN 9752676541
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler, Prof. Dr. Nâzım Hikmet Polat'ın Türk Edebiyatı üzerine yazdığı makaleleri bir araya getiriyor. "Şairler İçin","Hikâye ve Roman Yolunda", "Edebiyat Tarihçiliği" ve"Eleştiri" adlı dört bölümde toplanan makaleler, edebiyat tarihimize dair önemli ayrıntıları gün yüzüne çıkarıyor. Yazar, bu makalelerinde; Ömer Seyfettin,Yahya Kemâl, Hüseyin Rahmi ve Fuat Köprülü gibi, metinleriyle edebiyatımıza büyük hizmetlerde bulunmuş isimlerin yanı sıra; Feyzullah Sacit Ülkü, Yahya Sâim Ozanoğlu, Tahsin Nahid, Şevket Hıfzı, Mitat Enç ve Sahabettin Süleyman gibi ancak ehlinin âşinâ olduğu değerleri okurla 'yeniden' buluşturuyor.Kitaptaki makalelerin en önemli özelliği, akademik disiplin ve dikkatin gerektirdiği ciddiyeti her satırında hissettirmesi. Birinci elden kaynak ve metinlere dayanılarak, büyük bir titizlikle kaleme alınan bu makaleler, Türk edebiyatının tarihî akışı ve birikimi içinde yer alan edebî değerleri okura taşıyor. Yazar tarafından süreli yayınlardan büyük emeklerle toplanan ayrıntılar, eserdeki pek çok makalede, inceleme ve araştırmaların zeminine önemli dipnotlar olarak düşülüyor. Bu bakımdan Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler,ayrıntıların ve edebî değer taşıyan metinlerin derin ve incelikli bir tarihçesi niteliğinde.

...min I. Dünya Savaşı dönemi olduğunu belirtelim ... Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler | bkmkitap.com ... . Bu bakımdan Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler, ayrıntıların ve edebi değer taşıyan metinlerin derin ve incelikli bir tarihçesi niteliğinde. Dr. Nazım Hikmet Polat. Kurgan Edebiyat. Kazanacağınız Toplam Puan : 352 Puan. Kitabevi Yayınları Dönemler, Problemler Şahsiyetler Aynasında Türk Edebiyatı II 1 - Kazım Yetiş. Şairler İçin`,`Hikâye ve Roman Yolunda`, `Ede ... Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler ... . Şairler İçin`,`Hikâye ve Roman Yolunda`, `Edebiyat Tarihçiliği` ve`Eleştiri` adlı dört bölümde toplanan makale. Dr. Nâzım Hikmet Polat`ın Türk Edebiyatı üzerine yazdığı makaleleri bir araya getiriyor. ` "Şairler İçin", "Hikâye ve Roman Yolunda", "Edebiyat Tarihçiliği" ve "Eleştiri" adlı dört bölümde toplanan makaleler, edebiyat tarihimize dair önemli ayrıntıları gün yüzüne çıkarıyor. "Şairler İçin", "Hikâ...