Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Eğitim ve Paradigma e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Eğitim ve Paradigma PDF EPUB


Prof. Dr. İsmail Aydoğan

Eğitim ve Paradigma - Prof. Dr. İsmail Aydoğan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. İsmail Aydoğan
DOSYA BOYUTU 10,53
TARİH 2017-12-18
ISBN 6059969420
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Öğretmenler, öğrenciler ve yöneticiler kendine ait olmayan bir resmin pazılını yapmaya çalışmaktadır. Öğretmenler, amaçsız öğretmeler gerçekleştirmekte; öğrenciler amaçsız öğrenmeler gerçekleştirmekte; yöneticiler de amaçsız yönetimler gerçekleştirmektedir. Amaçsızlık kadar insanı yiyip bitiren bir şey yoktur.” “Elbette ki, bu amaçsızlık, ne öğrencinin, ne öğretmenin ne de yöneticinin suçudur. Bu durum eğitimin kimliksizliğindendir.” “Eğitime bir kimlik kazandırılmalıdır. Bu kimlik, kendi öz değerlerine dönmekle mümkün olacaktır. Beslenme kaynağı kendi öz değerleri olan bir eğitim sistemi hem yetiştirdiklerine hem de kurumsal yapısına kişilik ve karakter kazandıracaktır.”“Türkiye, kadim bir geleneğin devamı olarak, eğitim sisteminde özgün olabilir. Ne çağcıl gelişmelere kapılıp gitmek, ne de onlara yüz çevirmek, kadim geleneğimizin düsturu değildir. Bir pergel metaforu ile bir ucu kendi geleneğinde sabit, diğer ucuyla etrafı inceleyen, anlatan, öğreten bir eğitim sistemi kurabiliriz. Böylece bu sistemde öğrenci bir kimlik kazanır ve özgün olur; öğretmen, insanı ve hayatı gelenek paradigmasına göre kurgular; yönetici sadece yasalarla değil, vicdanla ve gönülle de okulu yönetir.”

...igma çözümlemeleri, eğitime ilişkin söylemleri, kuramlar üstü bir düzeye çıkarıp ... Eğitim ve Paradigma | bkmkitap.com ... ... Eğitim ve Paradigma - İsmail Aydoğan hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Eğitim ve Paradigma. İsmail Aydoğan. Harf Eğitim Yayıncılık. İsmail Aydoğan. "Öğretmenler, öğrenciler ve yöneticiler kendine ait olmayan bir resmin pazılını yapmaya çalışmaktadır. Öğretmenler, amaçsız öğretmeler gerçekleştirmekte... Eğitim ve Toplum. Jacques El ... Eğitim ve Paradigma - Home | Facebook ... . Öğretmenler, amaçsız öğretmeler gerçekleştirmekte... Eğitim ve Toplum. Jacques Ellul Ellül hiç kuşkusuz yirminci yüzyılın önemli düşünürlerinden biridir; Sözün Düşüşü Paradigma Yayınevi'ne eşsiz armağanlarından biridir. Eğitim ve Paradigma yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Eğitim ve Paradigma kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın basım bilgileri. Adı: Eğitim ve Paradigma. 21 TL. Eğitim ve Paradigma-Harf Eğitim Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Felsefe nedir, eğitim felsefeleri, liberalizm gibi felsefeye dair ne arıyorsanız. Paradigma...