Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi PDF EPUB


Emine Sömek

Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi - Emine Sömek pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Emine Sömek
DOSYA BOYUTU 4,13
TARİH 2012-08-01
ISBN 6055476472
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bir gün Dr. Fazıl Küçük Selçuk Sömek’i Lefkoşa’daki kliniğine çağırmış. Türkiye’den Girne’nin doğusundaki bir noktaya silah nakliyatı yapılacakmış. Kıbrıs Türklerinin lideri, büyük bir heyecanla:-“Selçuk! Bu operasyonun mutlaka kazasız-belasız başarıyla gerçekleştirilmesi lazım!” demiş.Operasyonla ilgili şifreyi beklemişler. Bir saat sonra beklenen şifreli mesaj ellerine ulaşmış.O anda Fazıl Küçük yoğun bir koşuşturma içerisinde, ağzındaki bitmek üzere olan sigarayı fark etmemiş. Selçuk:- “Sigara bitti, yanacaksın!” deyince, Dr. Küçük ona şöyle cevap vermiş:- “Dudağım yanmaz, ancak bu operasyonu başaramazsak yüreğimiz, yüreklerimiz çok yanar Selçuk” demiş.Türkiye’de 1920’lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Türkleri de İngiliz sömürgeciliğine ve Rumların baskılarına ve zulümlerine karşı bir istiklal mücadelesini başlattı. Lefkoşa’nın genç doktoru Sn. Dr. Fazıl Küçük, Rauf Denktaş ve dava arkadaşları bu hareketin öncüsü oldular. Bunlardan birisi de Dr Selçuk Sömektir.Yazar, bu kitabında eşi Dr. Selçuk Sömek’in anlattıklarından ve yaşadıklarından yola çıkarak, kolay kazanılmamış ve çok bedeller ödenmiş olan bir mücadelenin ibret dolu sahnelerini gözler önüne seriyor.

...mücadelesi tarihinde Erenköy direnişi ... PDF Kıbrıs Türk Milli Mücadelesi ... . olarak geçen bu tarihsel süreçte Kıbrıs Türkünün genç üyeleri yurt. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi. Yazar: Emine Sömek. Bizim Kitaplar Yayınevi. Türkiye'de 1920'lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Türkleri de İngiliz... ...derin anlamlar taşıdığını ifade eden Tufan Erhürman, "Kıbrıs Türk halkı bir varoluş mücadelesi verdi. Kıbrıs Türk Milli Tarih Müzesi de, ... Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi | Çorum Haber Gazetesi ... . Kıbrıs Türk Milli Tarih Müzesi de, sonlanmayacak bir mücadeleyi anlatacak" diye konuştu. Lefkoşa'nın burçlarından onbirincisi olan Musalla Burcu üzerinde, Mücahitler Sitesinde kurulmuş bu müzede 1878 yılından günümüze kadar devam eden Kıbrıs Türk To. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi, edebiyat - roman kategorisinde ücretsiz kargo ve 32 TL indirimli fiyatla. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi. Ürün Puanı: Yükleniyor... ...yüreğimiz, yüreklerimiz çok yanar Selçuk demiş.Türkiyede 1920lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Kıbrıs Türkünün Varolma Mücadelesinde Öğretmen Refika. 18.90 TL. Türkiye'de 1920'lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Türkleri de İngiliz sömürgeciliğine ve Rumların baskılarına ve zulümlerine karşı bir istiklal mücadelesini başlattı. ...derin anlamlar taşıdığını ifade eden Tufan Erhürman, "Kıbrıs Türk halkı bir varoluş mücadelesi verdi. Kıbrıs Türk Milli Tarih Müzesi de, sonlanmayacak bir mücadeleyi anlatacak" diye konuştu. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi kitabı pdf indirmek için geldiniz. Kağıt yılında yayınlanan Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi , 1. Baskı ve Anı (Hatırat) kategorisinde yer almaktadır. Türkiye'den Girne'nin doğusundaki bir noktaya silah nakliyatı yapılacakmış. Kıbrıs Türklerinin lideri, büyük bir heyecanla: -"Selçuk! Bu operasyonun mutlaka kazasız-belasız başarıyla gerçekleştirilmesi […] 30 TL. Türkiye'de 1920'lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Türkleri de İngiliz sömürgeciliğine ve Rumların baskılarına ve zulümlerine karşı bir istiklal mücadelesini başlattı. Emine Sömek. Bir gün Dr. Fazıl Küçük Selçuk Sömek'i Lefkoşa'daki kliniğine çağırmış. Türkiye'den Girne'nin doğusundaki bir noktaya silah nakliyatı yapılacakmış. Kıbrıs Türk Millî Tarih Müzesi, Kıbrıs Türk Millî Mücadelemizi konu alan fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışma için, Kıbrıs Türk Millî Tarih Müzesi Yönetim Kurulu, 5 kişilik seçici kurulu belirledi. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi Yıl : 2017,00000000Sayfa Sayısı : 318,00000000 The Property Issue on Cyprus Siyaset » Kıbrıs » Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi. 20.57 +KDV. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz....