Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap) PDF EPUB


Mahmut Yıldırım

Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap) - Mahmut Yıldırım pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mahmut Yıldırım
DOSYA BOYUTU 12,45
TARİH 2018-10-16
ISBN 6059444668
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından, verimli ovalardan sürükleyip getirdiği alüvyonlu toprakları kıyılara, sonra da ormanın derinliklerine sürer. Ve çok geçmeden de bütün orman kalın, boğucu bir balçık tabakasıyla kaplanır. Gel-gitler denizden taşıdığı kumu, çakılı bu kalın çamur tabakasının üstüne serer. Sonra sular çekilir, çamur daha da sertleşir. Ağaçların dev gövdeleri ve derinde kalmış kökleri artık nefes alamaz hale gelir. Kökler yüzeyle irtibatını kesmiştir. Ölüm, orman için kaçınılmazdır artık. Fakat tam da bu sırada ormanın her karış toprağından adeta çamuru yararak çıkan ve derinlerdeki erimiş oksijeni ağaçların en uç dallarına kadar ileten bir takım sürgünler boy atmaya başlar. Yepyeni, küçük, ömrü kısa, hatta önemsiz sürgünlerdir bunlar. Ama yaşamsaldırlar. Orman bu sayede yeniden dirilir, görevini tamamlayan sürgünler ise kurur, ölürler.Ormanda ağaç olmak kolaydır, ama ona hayat verdiren ve onu yeniden dirilten, şu ömrü kısa, küçük sürgünlerden olmak hiç de kolay değildir. Onu her canlı göze alamaz.Onun için dedik ya, herkes Ülkücü olamaz, diye.” Bu romanın benzerlerinden farklı olarak özgün iddiası, yani ana vurgusu (biçimsel tez) hiç kuşkusuz orijinalliği, ele alınış biçimi ve işlenişidir. Daha farklı bir ifadeyle roman sanatının ana unsurları olan mekân-öykü-zaman üçlemesindeki mekân unsurunu ön plana çıkartmasıdır. Ve bu özgün iddia özele indirgendiğinde yani romanın ana fikirsel vurgusu Türklük ise ve Türklükten niyazımız da bütün bir Türk dünyasıysa, romanın gerçek mekânsal ekseni bütün bir Türklük coğrafyasıdır.İddiamız odur ki bu denli geniş bir mekân unsurunun romanın diğer unsurlarıyla (öykü, zaman) senkronize bir biçimde ele alınıp harmanlanması yalnız Türk edebiyatında değil, dünyanın farklı edebiyat disiplinlerinde de az rastlanır, hatta hiç rastlanmayan bir durumdur.

...larından... 30.46 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser ... Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap) - Mahmut Yıldırım ... . Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından... Mahmut Yıldırım. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından... Büyük Kar. 35,10 TL. Üstte Gök Çökmedikçe / Sarı (4. Kitap). 31,20 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgâ ... Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap) PDF İndir - Epub Oku... ... . 31,20 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından, verimli ovalardan sürükleyip getirdiği alüvyonlu toprakları kıyılara... Alış-Veriş Listeme Ekle. Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap). Büyük Kar. 33,75 TL. Üstte Gök Çökmedikçe / Sarı (4. Kitap). Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap) - Post Yayın - 9786059444668 - Mahmut Yıldırım - - "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap). KAPAT. Kitap Tanitimi "Büyük yagmur ormanlarinda Muson rüzgârlari eser. Bu rüzgârlarin yol actigi büyük saganaklar daglarin yüksek yamaclarindan, verimli ovalardan sürükleyip getirdigi alüvyonlu topraklari... Beyaz Zambaklar Ülkesinde - İdeal Öğretmen (2 Kitap) ; Atatürk'ün Okul... Grigory Petrov. %15. Üstte Gök Çökmedikçe / Sarı (4. Kitap). Mahmut Yıldırım. Post Yayınevi. Hayatına yeni bir başlangıç yap; bir kitap al! 45 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından, verimli ovalardan sürükleyip getirdiği alüvyonlu toprakları kıyılara... Alış-Veriş Listeme Ekle. Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap). Büyük Kar. 45,00 TL. Üstte Gök Çökmedikçe / Sarı (4. Kitap). 31.50 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından... 31.50 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından......