Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma 18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri PDF EPUB


Fatma Sel Turhan

18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri - Fatma Sel Turhan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fatma Sel Turhan
DOSYA BOYUTU 11,53
TARİH 2018-10-26
ISBN 6055830823
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı’da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı’daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu oluşturuyordu. Kimlerdi bu esirler, nasıl tutsak ediliyorlardı? Osmanlı coğrafyasına nasıl dağılıyor, kimlerin elinde bulunuyorlardı? Esaret sırasında neler yaşıyor ve salıverilmeleri kararlaştırıldıktan sonra onları nasıl bir süreç bekliyordu? Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti’nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. Bu kapsamda Karlofça’dan Yaş’a kadar, antlaşmalara konu olan savaşlarda Osmanlı’nın aldığı esirleri, zindanlardaki miri esirlerden köle statüsündeki esirlere, kimliklerinden dağıldıkları coğrafyalara, sahiplerinin kimler olduğundan antlaşmalarla gerçekleşen tahliyelerde neler yaşadıklarına ve bu süreçlerin nasıl işlediğinden ne tür güçlüklerle karşılaşıldığına kadar, külliyetli bir arşiv malzemesinin ışığında “Osmanlı’da esirlik” kavramını anlamaya odaklanıyor.

...rleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu ... 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri | bkmkitap.com ... ... Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir... Start by marking "18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri" as Want to Read 18.Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri. Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti'nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. 18.yüzyıl Osmanlıda Savaş Esirleri Vadi Yayınları. GittiGidiyor'da 75 TL'ye varan World Puan. 18. Yüzyıl Osmanlı ... 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri | bkmkitap.com ... . 18.yüzyıl Osmanlıda Savaş Esirleri Vadi Yayınları. GittiGidiyor'da 75 TL'ye varan World Puan. 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri: 'Soltat Vasil Istefan, Uzun Boylu Genç Oğlandır'. 23.80 TL. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Kimlerdi bu esirler, nasıl tutsak ediliyorlardı? Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti'nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. 25.50 TL. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Fatma Sel Turhan. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Alış-Veriş Listeme Ekle. 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri. Kimlerdi bu esirler nasıl tutsak ediliyorlardı? Osmanlı coğrafyasına nasıl dağılıyor kimlerin elinde bulunuyorlardı?...