Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Taşrasında Zengin SınıfDiyarbekirli Zenginler (1750-1800) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Taşrasında Zengin SınıfDiyarbekirli Zenginler (1750-1800) PDF EPUB


Veysel Gürhan

Osmanlı Taşrasında Zengin SınıfDiyarbekirli Zenginler (1750-1800) - Veysel Gürhan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Veysel Gürhan
DOSYA BOYUTU 7,68
TARİH 2018-10-26
ISBN 6059801867
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Zenginlik ve servet oluşumu ile birlikte ortaya çıkan gelir dağılımındaki adaletsizlik insanoğlunu binlerce yıldır meşgul eden meselelerden biri olmuştur. İnsanlar arasındaki farklı gelir düzeylerinin oluşumu, bir başka deyişle gelir eşitsizlikleri, toplumdaki bireyler arasında zengin ya da yoksul gibi sınıfsal kategorileri oluşturmuş ve bu durum sınıfsal farklılıkların/eşitsizliklerin doğmasına yol açmıştır. Zenginlerin maddi güçlerinin yanı sıra iktidarı etkileyecek güce de sahip olmaları onları yönetimde söz sahibi yaptığı gibi toplum içerisinde ayrıcalıklı bir statü ve konuma da ulaştırmıştır.Osmanlı taşrasındaki zengin sınıf üzerine odaklanan bu çalışma belirtilen toplumsal grup içerisindeki bireylere yönelen sosyolojik bir tarih araştırmasıdır. Bir tarihçi ve bir sosyolog tarafından ortak üretilen bu çalışmayla klasik dönem Osmanlı zengin sınıfının tarihsel arka plan göz önünde bulundurularak incelenmesi amaçlanırken, Osmanlı toplumunda ortaya çıkan sınıfsallaşma süreçlerinin ekonomik ve kültürel sermaye çerçevesinde nasıl oluştuğu, servet edinme ve tüketim araçlarının öteki (yoksul ve orta halli) gruplardan nasıl farklılıklar gösterdiği gibi hususlar ise araştırmanın problematiğini oluşturmuştur.

...elirtilen toplumsal grup içerisindeki bireylere yönelen sosyolojik bir tarih araştırmasıdır ... Diyarbekirli Zenginler (1750-1800) - Dipnotski ... . Osmanlı taşrasında zengin sınıf : diyarbekirli zenginler (1750-1800). Responsibility. Veysel Gürhan, Nazife Gürhan. 18.75 TL. Osmanlı taşrasındaki zengin sınıf üzerine odaklanan bu çalışma belirtilen toplumsal grup içerisindeki bireylere yönelen sosyolojik bir tarih araştırmasıdır. Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf Diyarbekirli Zenginler (1750-1800). Bir tarihçi ve bir so ... Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf : Diyarbekirli Zenginler (1750-1800) ... . Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf Diyarbekirli Zenginler (1750-1800). Bir tarihçi ve bir sosyolog tarafından ortak üretilen bu çalışmayla klasik dönem Osmanlı zengin sınıfının tarihsel arka plan göz... ...(2019) Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf: Diyarbekirli Zenginler (1750-1800), Phoenix Yayınevi. üstünde yer alan, güç, iktidar, servet ve ihtişama sahip zengin sınıfın açıklanış biçimine odaklanmıştır. Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf Zenginlik ve servet oluşumu ile birlikte ortaya çıkan gelir 584905. Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf Diyarbekirli Zenginler (1750-1800). Phoenix Yayınevi. Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf & Diyarbekirli Zenginler (1750-1800)-PHOENİX YAYINEVİ- Veysel Gürhan Zenginlik ve servet oluşumu ile birlikte. Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf Diyarbekirli Zenginler (1750-1800). Phoenix Yayınevi. Bir tarihçi ve bir sosyolog tarafından ortak üretilen bu çalışmayla klasik dönem Osmanlı zengin sınıfının tarihsel... Osmanlı Taşrasında Zengin Sınıf Zenginlik ve servet oluşumu ile birlikte ortaya çıka...