Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hangi Ortadoğu?Oryantalizm - Tarih - Siyaset e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hangi Ortadoğu?Oryantalizm - Tarih - Siyaset PDF EPUB


Zachary Lockman

Hangi Ortadoğu?Oryantalizm - Tarih - Siyaset - Zachary Lockman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Zachary Lockman
DOSYA BOYUTU 11,14
TARİH 2012-02-09
ISBN 6055383107
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hangi Ortadoğu?, Batı’daki ve özellikle de 50 yılı aşkın bir süredir Birleşik Devletler’deki İslam ve Ortadoğu çalışmalarının –“bilgi siyaseti”ne yoğunlaşarak– kapsamlı ve eleştirel bir incelemesini sunmaktadır. Ortadoğu’ya ve İslam’a ilişkin “bilginin üretimini, yayılımını ve kabulünü etkileyen koşullar, münakaşalar, çatışmalar ve süreçler” hakkında yaşanan tartışmaları keşfetmeye çalışan Zachary Lockman; özellikle 11 Eylül 2001’den sonra Ortadoğu ve İslam hakkında akademisyenler, gazeteciler, yorumcular ve devlet görevlileri tarafından üretilmiş, yaygınlaştırılmış ve hâlihazırda da devam ettirilen bilgi türlerinin daha iyi, daha eleştirel ve daha tarihsel bağlamlar içerisinde anlaşılmasının hayatî önemde olduğuna vurgu yapmaktadır. Bu bağlamda kitap, pek çok Amerikalının Ortadoğu’yu kavrama biçimlerinin ve dolayısıyla da Birleşik Devletler’in bölgede neden bu şekilde davrandığının –ki çoğunlukla vahim sonuçlar doğurmaktadır– anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca Hangi Ortadoğu?, oryantalist söylemi devam ettiren söz konusu okuma ve davranma biçimlerinin yaratılmasında belirleyici olan kişi ve kurumların tarihine, amaçlarına, çalışma tarzlarına, iç içe geçmiş ilişkilerine ve örgütsel yapılarına ilişkin aydınlatıcı değerlendirme ve bilgiler de sunmaktadır.

...ik Devletler'deki İslam ve Ortadoğu çalışmalarının -"bilgi siyaseti"ne yoğunlaşarak- kapsamlı ve eleştirel bir ... Hangi Ortadoğu? Oryantalizm - Tarih - Siyaset ... ... 35.20 TL. Hangi Ortadoğu?, Batı'daki ve özellikle de 50 yılı aşkın bir süredir Birleşik Devletler'deki İslam ve Ortadoğu çalışmalarının -"bilgi siyaseti"ne yoğunlaşarak- kapsamlı ve eleştirel bir... 33 TL. Hangi Ortadoğu?, Batı'daki ve özellikle de 50 yılı aşkın bir süredir Birleşik Devletler'deki İslam ve Ortadoğu çalışmalarının -"bilgi siyaseti"ne yoğunlaşarak- kapsamlı ve eleştirel bir... Kültür Tarihi kategorisinde kendisine yer bulan Hangi Ortadoğu? Oryantalizm - Tarih - Siyaset kitabı okumak için ... Hangi Ortadoğu? Bir Oryantalizm İncelemesi ... ... Kültür Tarihi kategorisinde kendisine yer bulan Hangi Ortadoğu? Oryantalizm - Tarih - Siyaset kitabı okumak için harika! Sizlere öncelikle pdf bağlantısını ve ardından da eser özelliklerini vermeye çalıştık. https://www.ktpkitabevi.com/urun/hangi-ortadogu-oryanyalizm-tarih-siyaset-9786055383107. "Oryantalizm Sonrası?" bölümü dikkat çekici. Hangi Ortadoğu kitabı altı bölümden oluşuyor. Ortadoğu'nun Tarihi. Ortadoğu diye tabir edilen bölge dünya üzerinde çok özel bir öneme sahiptir. Zachary Lockman, Hangi Ortadoğu? Oryantalizm, Tarih, Siyaset. Zachary Lockman. Hangi Ortadoğu?, Batı'daki ve özellikle de 50 yılı aşkın bir süredir Birleşik Devletler'deki İslam ve Ortadoğu çalışmalarının -"bilgi siyaseti"ne yoğunlaşarak- kapsamlı ve... 30.80 TL. Hangi Ortadoğu?, Batı'daki ve özellikle de 50 yılı aşkın bir süredir Birleşik Devletler'deki İslam ve Ortadoğu çalışmalarının -"bilgi siyaseti"ne yoğunlaşarak- kapsamlı ve eleştirel bir... Ortadoğu nun Tarihi Ortadoğu diye tabir edilen bölge dünya üzerinde çok özel bir öneme sahiptir. Oryantalizm, Tarih, Siyaset *Bu çalışmanın tüm hakları, Hamit Çelik e aittir. [status draft] [nogallery]... The STRUGGLE for the FILES Astrid M. Eckert. 520,00 TL. Siyasi Tarih Rifat Uçarol. 54,63 TL. İki Savaş Sırası ve Arasında Türk Dış Politikası Faruk Sönmezoğlu....