Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an'da Zihin Eğitimi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an'da Zihin Eğitimi PDF EPUB


Yaşar Fersahoğlu

Kur'an'da Zihin Eğitimi - Yaşar Fersahoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yaşar Fersahoğlu
DOSYA BOYUTU 3,89
TARİH 2015-05-26
ISBN 9758646609
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsanın hayatına yön veren her tutum ve tavrın bir bilgi, bir duygu ve bir de davranış boyutu vardır. İlerlemek ve yükselmek isteyen bütün toplumların, eğitim sistemlerinde bu üç boyuta dengeli bir şekilde yer vermeleri gerekmektedir. Aksi hâlde ilerleyemez, büyük medeniyetler kuramaz, refah toplumu olamazlar.Çeşitli inançlar, tapınmalar veya daha geniş anlamda dinler, insanın kutsal kabul ettiği varlık veya varlıklara karşı bir tutum ve tavrı ifade ederler. Bu itibarla onların da bu üç ögeyi eğitim sistemlerine almaları ve onları dengeli biçimde beslemeleri lâzım gelir. Nitekim öyle de olmuştur. Dinler tarihine baktığımız zaman görürüz ki her din şu veya bu oranda bu kurala uymuş, öğretilerinde bu üç ögeye de yer vermiştir. Aralarındaki fark, bunların gerçek bir temele dayanıp dayanmamasında, dengelenip dengelenmemesinde, gelişmelerindeki oran ve sürattedir. Hemen kaydedelim ki burada dinin algılanma şeklinin de büyük önemi vardır.Böyle bir tesbitten sonra şu soruyu sorabiliriz: Acaba İslâm dininde durum nedir? Onun kutsal kitabı Kur’ân-ı Kerîm konuya nasıl yaklaşmaktadır? İşte, elinizdeki çalışmanın konusu budur. Şu var ki çalışmanın ağırlık noktası bilgi boyutu ile ilgilidir. Duygu ve davranış boyutuna kısaca temas edilmiş olmakla beraber bilgi boyutu üzerinde ağırlıklı olarak durulmuştur. 

...ihin Eğitimi kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz ... Kur'an'da Zihin Eğitimi (Yaşar Fersahoğlu) ... . İrem işlek Kur'an'da Zihin Eğitimi'yi inceledi. "Kur'ân'da Zihin Eğitimi", giriş, üç bölüm ve sonuçtan oluşmaktadır. Birinci BöIüm'de, zihin eğitimi ile ilgili bazı kavramlar tanıtılmaktadır. İkinci BöIüm'de, Kur'ân'ın yöntemi üzerinde durulmaktadır. "Kur'an'da Zihin Eğitimi", giriş, üç bölüm ve sonuçtan oluşmaktadır. Giriş kısmında insanın yaratılışının nihai amacı ... Kur'An'da Zihin Eğitimi ... . "Kur'an'da Zihin Eğitimi", giriş, üç bölüm ve sonuçtan oluşmaktadır. Giriş kısmında insanın yaratılışının nihai amacı üzerinde durulmakta, bu da "Allah'a kulluk" olarak tesbit edilmektedir. Yaşar Fersahoğlu. İnsanın hayatına yön veren her tutum ve tavrın bir bilgi, bir duygu ve bir de davranış...