Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkoloji ve Halkbilimi Yazıları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkoloji ve Halkbilimi Yazıları PDF EPUB


Dr. Yaşar Kalafat

Türkoloji ve Halkbilimi Yazıları - Dr. Yaşar Kalafat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Yaşar Kalafat
DOSYA BOYUTU 3,42
TARİH 2015-05-05
ISBN 6059912105
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Millet tanımlamalarında asli unsurlardan birisi olan kültürel kimlik, milleti oluşturan halk kesimlerinin ortak mirası,ortak hazinesi ve yeni nesilleri varis kılmış olunan ortak emanetleridirler. Vatanın toprak altında ve üstünde, tarihin hangi döneminin izlerini taşır ise taşısın hepsi aynı derecede millidirler ve bunlar milletin kimlik oluşturucu ortak unsurlarıdırlar.Bunların halde yaşamakta olan kültürel izleri bulup yaşayan kültürle ilmeklerinin oluşturulması Türkoloji'nin ana dallarından olan halk biliminin görev alanıdır. Diğer yandan Türkoloji araştırmalarında halkbiliminin özel bir yeri vardır. Çünkü ilk Türkoloji çalışmaları,halkbilimi alanında yapılan araştırmalardır. Kültürel emperyalizmin karşındaki, en önemli savunma faktörünü halkların dayanışması sonucu meydana gelen ve halk kültüründe temellenen antiemperyalist güçtür. Bu güç, etnik milliyetçiliği ve antidemokratik yapılanmaları aşabildiği oranda, emperyalizm karşısında kendisine ait olana sahip çıkacaktır. Bu sahiplenmenin mayası ile hamurunu halkbilim çalışmaları ve halk kültürü oluşturur.

.... Çünkü ilk Türkoloji çalışmaları, halkbilimi alanında yapılan araştırmalardır ... Türkoloji ve Halk Bilimi Yazıları | bkmkitap.com ... . Kültürel emperyalizmin karşındaki, en önemli savunma faktörünü halkların dayanışması sonucu meydan gelen ve halk... Türkoloji - Türklük Bilimi Hakkında, Türkoloji, yani Türklük bilimi, Türk'e ait olan bütün maddi ve manevi değer üzerinde çalışan bir bilim dalı olduğu hâlde, Türkiye'de bu çalışma alanına olan. Halkla İlişkiler - Reklam ». Felsefe - Düşünce. Alt Kategoriler. 20,00 TL. Kategori ... Türkoloji ve Halk Bilimi Yazıları | bkmkitap.com ... . Halkla İlişkiler - Reklam ». Felsefe - Düşünce. Alt Kategoriler. 20,00 TL. Kategoride Çok Satanlar. Bye Bye Türkçe - Oktay Sinanoğlu Bilim Gönül Yayınları. Türkoloji ve Halk Bilimi Yazıları Berikan Yayınları. Ürün Detayına Git. Mükemmel (0) Çok İyi (0) İyi (0) Fena Değil (0) Çok Kötü (0). Türkoloji ve Halk Bilimi Yazıları Araştırma-İnceleme-Referans Millet tanımlamalarında asli unsurlardan birisi olan kültürel kimlik, milleti oluşturan halk kesimlerinin Berikan Yayınları Yaşar Kalafat. Bu sahiplenmenin mayasini ile ...