Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Beni Bu Güzel Havalar MahvettiKendi Sesinden Şiirler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Beni Bu Güzel Havalar MahvettiKendi Sesinden Şiirler PDF EPUB


Orhan Veli Kanık

Beni Bu Güzel Havalar MahvettiKendi Sesinden Şiirler - Orhan Veli Kanık pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Orhan Veli Kanık
DOSYA BOYUTU 5,27
TARİH 2019-05-07
ISBN 9750821752
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Orhan Veli’nin çok eski bir kayıt yöntemi olan “tel”e okuma ile kaydettiği ses kayıtlarından oluşuyor. Bu kayıtlarda Orhan Veli’nin kendi sesinden dinleyeceğimiz şiirleri ve bir de Karagöz oyunu bulunuyor.Kız kardeşi Füruzan Yolyapan’ın yıllarca sakladığı ve klasik bantlardan da önceki bir teknikle “tel”e okuduğu kayıtlarda Orhan Veli, en beğendiği 22 şiirini seslendiriyor.Bir dost ortamında kaydedilen bu şiirler, ölümünden yıllar sonra, Orhan Veli hayranları için gün ışığına çıkıyor. Orhan Veli’nin kızkardeşi Füruzan Yolyapan, bu kayıtların bir evde, bir yılbaşı eğlencesi sırasında kaydedildiğini tahmin ettiğini ama bu konuda pek bilgisi olmadığını, kayıtların da kendisine küçük ağabeyi Adnan Veli ölünce onun ahbabı Orhan Boran’dan geldiğini söylüyor.Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti’de ayrıca, Orhan Veli’nin hiç bilinmeyen bir yanını, Karagöz oyunlarına merakını, oynatmadaki ustalığını da öğreniyor, kısa bir Karagöz muhaveresini kendi sesinden dinliyoruz.Yapı Kredi Yayınları, bir büyük şairin şiirlerini yalnızca kitaplarda okumakla kalmayıp, kendi sesini ve ilk kez işittiğimiz Karagöz oynatma yeteneğini de bu çalışma ile gözler önüne seriyor.

... çok eski bir kayıt... ...Sesinden Şiirler Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti kitabı ve bu oynatmadaki ustalığını da öğreniyor, kısa bir Karagöz muhaveresini kendi sesinden dinliyoruz ... GÜZEL HAVALAR - Orhan Veli ( Kendi Sesinden ) - YouTube ... . Orhan Veli Kanık. Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Orhan Veli'nin çok eski bir kayıt yöntemi olan "tel"e okuma ile... ISBN: 9750821752. Yazar: Güven Adıgüzel. Kategori: Şiir. Yayın Evi: YAPI KREDİ YAYINLARI. Basım Yılı: Kağıt. Sayfa Sayısı: 247. Baskı No: 9. Baskı. Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti & Kendi... ... Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti Kendi Sesinden Şiirler ... ... ISBN: 9750821752. Yazar: Güven Adıgüzel. Kategori: Şiir. Yayın Evi: YAPI KREDİ YAYINLARI. Basım Yılı: Kağıt. Sayfa Sayısı: 247. Baskı No: 9. Baskı. Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti & Kendi......