Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mesnevi Adem Toprağı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mesnevi Adem Toprağı PDF EPUB


Mevlana Celaleddin-i Rumi

Mesnevi Adem Toprağı - Mevlana Celaleddin-i Rumi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mevlana Celaleddin-i Rumi
DOSYA BOYUTU 9,78
TARİH 2018-07-16
ISBN 6052884843
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Allah, hayra ve şerre uğramak, sınamak üzere Âdem’i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail’e; “Yürü, yeryüzünden bir avuç toprak ödünç al.” buyurdu. Cebrail hizmete bel bağlayıp âlemlerin rabbinin emrini yerine getirmek üzere yeryüzüne geldi. O, buyruk kulu, yere el attı. Toprak, kendini çekti, çekindi. Dile gelip yalvardı;“Tek yaratıcı hürmetine beni bırak, yürü git, canımı bağışla. Benden yaratılacak insan, tekliflere uğrayacak, tehlikelere düşecek. Allah hakkı için beni bırak, alma. Allah seni seçti, Lehv’deki bilgiyi sana gösterdi. O lütuf hakkı için vazgeç benden. Peygamberlerin de elçisi olacaksın. Sen vahiy canının hayatısın bedeni değil. İsrafil bedenlere can verir, sen cana can verirsin. O yüzden İsrafil’den üstünsün. Sonra Mikâil bedenlere biçim verir. Senin çalışmansa aydın gönlü rızıklandırır. O kile vergisiyle eteğini doldurmuştur. Senin rızkınsa kileye (tartı) sığmaz. Kahır ve şiddet sahibi Azrail’den de üstünsün. Rahmetin, gazaptan fazla ve üstün olduğu gibi. Arşı bu dördü taşırlar. Sen bunların padişahısın. Hakikatte uyanıklık bakımından dördünün en yücesi en üstünüsün.”

.... 38.82 TL. Allah, hayra ve şerre uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail'e; "Yürü, yeryüzünden bir avuç toprak ödünç al ... Mesnevi Adem Toprağı - Mevlana Celaleddin-i Rumi | kitapyurdu.com ... ." buyurdu. Adem Toprağı - Mesnevi Mevlana Celaleddin Rumi Gece Kitaplığı. Allah, hayra ve şerre uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail'e ...üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman özü doğru Cebrail'e;"Yürü yeryüzünden bir avuç toprak ödünçal."buyurdu. 49,35 TL. Mesnevi Dünya Rüyası. 39,72 TL. Mesnevi Aşk Şeriatı. 37,31 TL. 30.73 TL. Allah, hayra ve şerre uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak iste ... Mesnevi Adem Toprağı - Mevlana Celaleddin-i Rumi ... ."buyurdu. 49,35 TL. Mesnevi Dünya Rüyası. 39,72 TL. Mesnevi Aşk Şeriatı. 37,31 TL. 30.73 TL. Allah, hayra ve şerre uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail'e; "Yürü, yeryüzünden bir avuç toprak ödünç al." buyurdu. ...uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail'e; Yürü, yeryüzünden bir avuç toprak ödünç al. buyurdu. Mesnevi-i Şerif (Tam Metin). 72 80. Mevlana Celaleddin Rumi. ...uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail'e; Yürü, yeryüzünden bir avuç toprak ödünç al. buyurdu. Mesnevi-i Şerif (Tam Metin). 70 70. Mevlana Celaleddin Rumi. Allah, hayra ve şerre uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail'e; "Yürü, yeryüzünden bir... "Yürü, yeryüzünden bir avuç toprak ödünç al." buyurdu. 44 TL. Allah, hayra ve şerre uğramak, sınamak üzere Âdem'i yaratmak istediği zaman, özü doğru Cebrail'e; "Yürü, yeryüzünden bir avuç toprak ödünç al." buyurdu. Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar. Adem Toprağı - Mesnevi. Adem Toprağı - Mesnevi. Yeni. Ücretsiz ...