Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mesnevi Dünya Rüyası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mesnevi Dünya Rüyası PDF EPUB


Mevlana Celaleddin-i Rumi

Mesnevi Dünya Rüyası - Mevlana Celaleddin-i Rumi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mevlana Celaleddin-i Rumi
DOSYA BOYUTU 6,33
TARİH 2018-07-16
ISBN 6052884867
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Süt içmeye olan isteklerinin sırrını bilmeyen çocukların, annelerine olan meyli gibi. Bunun cüz’i aklı, o külli akıldandır; bu gölgenin hareketi, o gül dalındandır. Gölgesi, sonuçta kendinde yok olur; o zaman istek ve arayışın sırrını bilir. Ey talihli! Bu ağaç salınmazsa, diğer dalın gölgesi nasıl salınır? Bildiğin yaratıcı, yine onu hayvani hâlden insanlığa çekip götürüyordu. Böylece ülkeden ülkeye gitti, neticede şimdi akıllı, bilgili oldu ve olgunlaştı. Önceki akıllar hatırında yoktur; yine bu akıldan da başka hâle dönüşecektir. Uyumuş ve öncesini unutmuş olsa da onu, o unutma hâlinde hiç bırakırlar mı?Yine onu, o uykusundan uyandırırlar; kendi hâline alaylı güler; “Rüyada çektiğim ne üzüntüydü? O üzüntü ve hastalığın uyku işi, hile ve hayal olduğunu nasıl bilemedim?” Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. Sonuçta ansızın ecel sabahı doğar, zan ve hile karanlığından kurtulur. Kalış mekânını ve yerini görünce o üzüntülerinden dolayı kendisini gülme tutar. Rüyada iyi ve kötü iyi ve kötü gördüğün her şey, mahşer günü birer birer belli olacak. Bu dünya uykusunda yaptığın, uyanıklık anında sana görünür. Ey esire zulmeden! Hatta bu gülüş, tabir gününde ağlama ve nefes veriş olur.

...sanır. Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır ... Mesnevi Dünya Rüyası ... . Mesnevi Sabır Kapısı. 40.93 40.93. Mevlana Celaleddin Rumi. Mesnevi Lamekan Alemi. Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. Mesnevi'den Çocuklara Seçme Hikayeler. Mevlana Celaleddin-i Rumi. Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar. Dünya Rüyası - Mesnevi. Dünya Rüyası - Mesnevi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar. Dünya Rüyası - Mesnevi. D ... Dünya Rüyası - Mesnevi - sizekitap.com ... . Yeni. Ücretsiz Kargo. Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar. Dünya Rüyası - Mesnevi. Dünya Rüyası - Mesnevi. Yeni. Ücretsiz Kargo. 27.80 TL. O üzüntü ve hastalığın uyku işi, hile ve hayal olduğunu nasıl bilemedim?". Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. Dünya uyuyanın rüyası gibidir. uyuyan kişi bunun sürekli olduğunu sanır. "Mevlana Celaleddin-i Rumi" - diğer ürünler. Mesnevi'den Seçme Hikayeler. 5,61 TL. Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar. Dünya Rüyası - Mesnevi. Dünya Rüyası - Mesnevi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. Mevlana Celaleddin Rumi. Mesnevi-i Şerif Şerhi Cilt: 12. 27.78 27.78. 23.58 TL. O üzüntü ve hastalığın uyku işi, hile ve hayal olduğunu nasıl bilemedim?". Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. Ağustos 01, 2018. Dünya Rüyası - Mesnevi Mevlana Celaleddin Rumi Gece Kitaplığı. Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. 33.76 TL. O üzüntü ve hastalığın uyku işi, hile ve hayal olduğunu nasıl bilemedim?" Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. Mesnevi Dünya Rüyası. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Mesnevi Dünya Rüyası. Mağaza: Altıgennet. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır. Mevlana Celaleddin Rumi. Mesnevi'den Seçme Hikayeler; MEB Tavsiyeli 100 Temel Eser. Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Gece Kitaplığı Yayınevine ait Dünya Rüyası - Mesnevi kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Dünya Rüyası - Mesnevi [ Mevlana Celaleddin Rumi ]. Gece Kitaplığı. Dünya, uyuyanın rüyası gibidir, uyuyan kişi, bunun sürekli olduğunu sanır....