Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yeryüzünde Türkler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yeryüzünde Türkler PDF EPUB


Hüseyin Namık Orkun

Yeryüzünde Türkler - Hüseyin Namık Orkun pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Namık Orkun
DOSYA BOYUTU 3,34
TARİH 2012-01-31
ISBN 9944183192
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dünya yüzünde Türk'ün nerelerde bulunduğunu öğrenmek ve bilmek her Türk'ün birinci vazifesidir; buna rağmen soydaşlarımızın nerelerde ve nasıl yaşadığını esaslı bir surette bilememekteyiz. Bunun sebeplerinden biri de bu hususta yayının pek yapılmamış olmasıdır. Eserim hiç bir maksat gütmeden tamamen Türkçe, Türkü tanıtmak arzusu ile yazılmıştır. Aydınlarımızın büyük bir kısmı henüz soydaşını tanımamaktadır. Bu tanımamak, bu ilgisizlik o kadar ileri gitmiştir ki onları, kendi kanından olan insanları inkâr etmeye kadar götürmüştür. Bu inkâr kısmen cehaletten, kısmen de bütün insanları kardeş görmek arzusundan doğmaktadır. En yakın akrabasını, kendi öz kardeşini bilmeden, tanımadan uzak komşuları hakkında dostluk, kardeşlik göstermek acınacak bir hâldir. Aramızda asırlarca bizden ayrı düşmüş, birbirimizden habersiz yaşamış olan soydaşlarına karşı çekingenlik, hattâ antipati besle yenler vardır. Bunun da sebebi öz kardeşini yakından tanımamış olmaktır. İşte bu eser iki kardeşi birbirine tanıtmak için yazılmıştır. Bunu kısmen dahi yapmaya muvaffak olursam görevini yapmış bir insan huzurunu duyacağım.

...i vazifesidir; buna rağmen soydaşlarımızın nerelerde ve nasıl yaşadığını esaslı bir suretle bilmemekteyiz ... Yeryüzünde Türkler - Hüseyin Namık Orkun | kitapyurdu.com ... . 11.90 TL. Bu küçük eserde mümkün olduğu kadar muhtasar bir şekilde malumat vermeye çalıştım. Bir Türkün kendi soydaşı hakkında bilmesi lazım gelen en mühim noktaları izah ile iktifa ettim. Hüseyin Namık Orkun. Dünya yüzünde Türk'ün nerelerde bulunduğunu öğrenmek ve bilmek her Türk'ün birinci vazifesidir; buna rağmen soydaşlarımızın nerelerde ve nasıl yaşadığını esaslı bir... Dünya yüzünde Türk'ün nerelerde bulunduğunu öğrenmek ve bilmek her Türk'ün birinci vazifesidir; buna ra ... Yeryüzünde Türkler %35 İndirimli Hüseyin Namık Orkun ... ... Dünya yüzünde Türk'ün nerelerde bulunduğunu öğrenmek ve bilmek her Türk'ün birinci vazifesidir; buna rağmen soydaşlarımızın nerelerde ve nasıl yaşadığını esaslı bir suretle bilmemekteyiz. Dünya yüzünde Türk`ün nerelerde bulunduğunu öğrenmek ve bilmek her Türk`ün birinci vazifesidir; buna...