Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kürt Sorununda İslamcılar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kürt Sorununda İslamcılar PDF EPUB


Fuat Arpa

Kürt Sorununda İslamcılar - Fuat Arpa pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fuat Arpa
DOSYA BOYUTU 6,77
TARİH 2018-07-13
ISBN 6052152720
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye Müslümanlarının sorunları hafızası ile ilgili bir çalışma yapılacak olsa ilk sırada hangi başlıklar yer alır? Tevhidi uyanışın istendik seviyelere gelememesi, ümmetçilik, siyasallaşma sorunları, halka inme meselesi, İslamcılık etrafındaki bitmek bilmeyen tartışmalar, mezhepçilik, tasavvufi konular, cemaatler zemininde oluşan tartışmalar, halka yönelik dönüştücü eksen zayıflığı, geleneğe bakış, sekülerleşme, eksen kaymaları ulusçuluk savrulmaları ve tabii ki Kürt sorunu. Kürt sorunu Türkiye Müslümanlarının muhatap oldukları en ciddi sorunlar sıralamasında yerini korumaya devam ediyor. İslami kesim -bazı çevreler istisna tutulacak olursa- Kürt meselesinin sadece “dış mihraklar” ekseninde gelişen bir sorun olmadığını uzun süredir zaten tartışmaktadır. Mesele işte bu tartışmaların dünden bugüne nerelere geldiği, yarınlara nasıl taşınacağıyla ilgilidir. Dün Kürt sorunuyla ilgili bir elin parmak sayısını geçmeyecek kitap vs. çalışma ile sınırlı bir ilgi yaşadığımız zaman diliminde her gün artan bir yekunla anlam buluyor. İslami kesimin konuyla ilgili çalıştay, rapor, makale, araştırma ve yazıları, özel dosyalar türünden çalışmalara durmadan eklemeler oluyor. İslamcıların, İslami cemaatlerin Kürt sorunuyla ilgili ürettiği pratikler nelerdir? İslamcılar Kürt sorunu bağlamında ortak stratejiler geliştirilebilmiş midir? Kürt Sorununda İslamcılar, bu ve benzeri sorulara cevap olabilecek bir çalışma, araştırma süreci sonunda şekil bulmuştur. Süreç içerisinde izlenen yöntem çok yönlü bir okuma, bölge gezileri, söyleşiler, taramalar ve değişik araştırmaları kapsamaktadır.

...gelememesi, ümmetçilik, siyasallaşma sorunları ... Kürt Sorununda İslamcılar | bkmkitap.com ... ... Üzülerek ifade etmeliyim ki, birileri sorunu tarih, sosyoloji ve siyaset üzerinden tartışıyor.. Kürt, Zaza, Kurmançi, Sorani, dini, mezhebi, ideolojik, politik, felsefi, vicdani kanaat farklılıkları içinde... Açılım öncesi ve sonrası Kürt sorununa siyasi çözüm uğraşıları sonucunda yapılanlar Kürt sorunu bağlamında Müslümanların eleştirisi. 1. Kürt İslamcılar, Kürt Solu ve Liberal Çe ... Kürt Sorununda İslamcılar - Fuat Arpa | kitapyurdu.com ... . 1. Kürt İslamcılar, Kürt Solu ve Liberal Çevrelerin Eleştirisi. Milli görüş çizgisinin Kürt sorununa ilişkin olarak bakışları nasıldır? İslamcılar ve İslamcılığın, kürt sorununun oluşum sürecine katkısı var mıdır? Ve çözüm önerme kabiliyetine sahip midir? Fuat Arpa. Türkiye Müslümanlarının sorunları hafızas...