Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Camera Obscuraİdeolojinin Karanlık Kutusu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Camera Obscuraİdeolojinin Karanlık Kutusu PDF EPUB


Sarah Kofman

Camera Obscuraİdeolojinin Karanlık Kutusu - Sarah Kofman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sarah Kofman
DOSYA BOYUTU 10,5
TARİH 2015-04-30
ISBN 6059949217
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Marx, Freud, Nietzsche, her üçü de, birbirlerinden çok farklı biçimlerde de olsa camera obscura metaforunu eserlerinde kullanmıştı. Tanınmış Fransız düşünür Sarah Kofman, nihayet Türkçe çevirisiyle okurlarla buluşacak olan klasik eserinde, bu metaforun oldukça geniş çaplı bir incelemesini yapmakta.Marx’a ayırdığı açılış bölümünde Kofman, ters çevirmenin ideolojik süreç için gerekliliği üzerine bir okuma sunuyor. Ardından, Freud’un bilinçdışını tanımlarken camera obscura metaforunu nasıl kullandığını inceliyor. Bir sonraki bölümdeyse Nietzsche’ye göre, camera obscura‘nın “unutuşun metaforu” olduğunu ortaya koyuyor. Kofman burada, “sihirli aygıt” camera obscura’nın, bazı düşünürler için zihin açıcı olmaktan ziyade bir fetiş işlevi görüp görmediği sorusunu yöneltiyor.Camera Obscura, felsefeden sinemaya uzanan bir yelpazede çağdaş teoriye damgasını vuran bir metaforun güçlü ve hararetli bir tartışmasını bizlere sunuyor.

...de... Ardından, Freud'un bilinçdışını tanımlarken camera obscura metaforunu nasıl kullandığını inceliyor ... Camera Obscura İdeolojinin Karanlık Kutusu-Sarah Kofman Fiyatı ... . Bir sonraki bölümdeyse Nietzsche'ye göre, camera obscura'nın "unutuşun metaforu" olduğunu ortaya... Sarah Kofman, Elvan Kıvılcım. Marx, Freud, Nietzsche, her üçü de, birbirlerinden çok farklı biçimlerde de olsa camera obscura metaforunu eserlerinde kullanmıştı. Camera Obscura, felsefeden sinemaya uzanan bir yelpazede çağdaş teoriye damgasını vuran bir metaforun güçlü ve hararetli bir tartışmasını bizlere sunuyor. Okuyucu Yorumları. 14.40 TL. Camera Obscura, felsefeden sinemaya uzanan bir yelpazede çağdaş teoriye damgasın ... Camera Obscura : İdeolojinin Karanlık Kutusu ... . Okuyucu Yorumları. 14.40 TL. Camera Obscura, felsefeden sinemaya uzanan bir yelpazede çağdaş teoriye damgasını vuran bir metaforun güçlü ve hararetli bir tartışmasını bizlere sunuyor. Kofman burada, sihirli aygıt camera obscura'nın, bazı düşünürler için zihin açıcı olmaktan ziyade bir fetiş işlevi görüp görmediği sorusunu yöneltiyor. Genel kategorisinde kendisine yer bulan Camera Obscura İdeolojinin Karanlık Kutusu kitabı okumak için harika! Sizlere öncelikle pdf bağlantısını ve ardından da eser özelliklerini vermeye çalıştık....