Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Edward Said ile Konuşmaya Devam e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Edward Said ile Konuşmaya Devam PDF EPUB


Edward Said ile Konuşmaya Devam -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 7,75
TARİH 2012-01-13
ISBN 6056257520
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yirminci yüzyılın önde gelen edebiyat eleştirmenlerinden ve entelektüellerinden Edward Said sanat, edebiyat ve kültürün gücüyle ilgili varsayımlara meydan okumuş, paradigmaları yıkan düşünceler üretmiş, eserler vermişti. Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye’de devam ediyor, eserleri hâlâ tartışılıyor.Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said’in uzun geçmişe dayanan dostlarının, meslektaşlarının onunla bir diyaloğa girme girişimi. Bu kitap için kaleme alınan metinler, Said’in düşüncesinin kadanslarını bugüne çağırmaya, hayal etmeye girişiyorlar; kimisi onun bir fikrini alıp irdeleyerek ileri götürüyor, kimisi zamanında öne sürdüğü bir argümanı bugünün bir sorununa uyguluyor. Bazılarıysa şu anda onunla konuşuyormuş gibi akıp gidiyor; onunla bir zamanlar yapılan konuşmaların yoğunluğunu, tarife sığmaz hatırasını canlandırmaya çalışmak istercesine.Kitabı derleyen Homi Bhabha ve William Mitchell, yazarları bir konuşmanın doğasını izleyerek yazmaya teşvik etmişler: Yarım kalan bir konuşma, kesilen bir telefon, yanıt bekleyen bir mektup, havada asılı duran bir soru gibi. Sonuçta ortaya, çarpıcı, yaratıcı, derinlikli ve son derece samimi metinler çıkmış. Said’in mirasını onurlandıran metinler…Kitap, Mitchell’in ve Bhabha’nın giriş yazılarını takiben, Lila Abu-Lughod, Daniel Barenboim, Akeel Bilgrami, Paul Bové, Timothy Brennan, Noam Chomsky, Ranajit Guha, Harry Harootunian, Saree Makdisi, Aamir Mufti, Roger Owen, Gyan Prakash, Dan Rabinowitz, Jacqueline Rose ve Gayatri Spivak’ın yazılarından oluşuyor.Homi K. Bhabha, Harvard Üniversitesi İngiliz Edebiyatı Bölümünde Anne F. Rothenberg Beşeri Bilimler profesörü, aynı zamanda Beşeri Bilimler Merkezinin direktörüdür. William J. T. Mitchell, Chicago Üniversitesinde İngiliz Edebiyatı ve Sanat Tarihi profesörü, aynı zamanda Critical Inquiry dergisinin editörüdür.

...rının... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hâlâ tartışılıyor ... Edward Said ile Konuşmaya Devam - Homi Bhabha ... . Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hala dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hala tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... William J. T. Mitchell, Chicago Üniversitesinde İngiliz Edebiyatı ve Sanat Tarihi profesörü, aynı zamanda Critical Inquiry dergis ... Edward Said ile Konuşmaya Devam Homi Bhabha ... ... William J. T. Mitchell, Chicago Üniversitesinde İngiliz Edebiyatı ve Sanat Tarihi profesörü, aynı zamanda Critical Inquiry dergisinin editörüdür. Edward Said ile Konuşmaya Devam W.J.T. Mitchell. Çevirmen: Hayrullah Doğan Derleyen: Homi Bhabha W.J.T. Mitchell. Yirminci yüzyılın önde gelen edebiyat eleştirmenlerinden ve entelektüellerinden Edward Said sanat... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hâlâ tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hala dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hala tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Homi Bhabha, W.J.T. Mitchell. Yirminci yüzyılın önde gelen edebiyat eleştirmenlerinden ve entelektüellerinden Edward Said sanat... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hala dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hala tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye'de devam ediyor eserleri hâlâ tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye'de devam ediyor eserleri hâlâ tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hala dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hala tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının, meslektaşlarının onunla bir diyaloğa girme girişimi. 8.40 €. Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hâlâ tartışılıyor.Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hâlâ tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının... Düşüncesinin etkileri ölümünden sonra bugün hâlâ dünyada ve Türkiye'de devam ediyor, eserleri hâlâ tartışılıyor. Edward Said ile Konuşmaya Devam, Said'in uzun geçmişe dayanan dostlarının......