Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hazar ve Karay TürkleriTürklerde Yahudilik ve Doğu Avrupa Yahudilerinin Menşei Meselesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hazar ve Karay TürkleriTürklerde Yahudilik ve Doğu Avrupa Yahudilerinin Menşei Meselesi PDF EPUB


Prof. Dr. Şaban Kuzgun

Hazar ve Karay TürkleriTürklerde Yahudilik ve Doğu Avrupa Yahudilerinin Menşei Meselesi - Prof. Dr. Şaban Kuzgun pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Şaban Kuzgun
DOSYA BOYUTU 3,26
TARİH 2015-04-30
ISBN 6054921751
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kaynak eserlerde Hazarların bir kısmının Yahudiliği kabul ettiği haber verilmektedir. Bazı araştırmacılar, verilen bu bilgileri değerlendirerek bugünkü Doğu Avrupa Yahudilerinin M.S. VIII. yüzyılda Yahudiliği kabul etmiş olan Hazarların çocukları olduğunu ileri sürmektedirler.Bu eserde, Hazarların siyasi ve dinî tarihleri incelendikten sonra onların ne kadarının, hangi amaçlarla, ne tür bir Yahudiliği kabul etmiş oldukları ve bu olayla Doğu Avrupa’daki Talmudist Yahudilerin mi, yoksa bugün dünyada sayıları oldukça azalan Karay (Karâî) Türklerinin mi ilişkisi olduğu ortaya konmaktadır.Bu araştırma ile, geçmişte Yahudiliği benimsemiş olan Türklerle günümüzde Tevrat’a inanmalarına rağmen Türkçe konuşan ve Türk dünyasının üyesi olmaya devam eden Musevî Türklerin durumu incelenmektedir.

...RKLERİ A. YAHUDİLİK VE YAHUDİ...