Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mit ve Destan 1Avrupa Halklarının Destanlarında Üç İşlev İdeolojisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mit ve Destan 1Avrupa Halklarının Destanlarında Üç İşlev İdeolojisi PDF EPUB


Georges Dumezil

Mit ve Destan 1Avrupa Halklarının Destanlarında Üç İşlev İdeolojisi - Georges Dumezil pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Georges Dumezil
DOSYA BOYUTU 7,6
TARİH 2019-03-08
ISBN 9750821721
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Hint-Avrupalıların dünyayı açıklayışı, insanlığın sayısız rüyasından sadece biridir ve içeriği bakımından, ayrıcalıklı bir rüya da değildir. Ama onun gözlem koşulları bakımından ayrıcalığı vardır ve bu, Hint-Avrupalıların mirasçısı olan halkların, bugünkü gerileme ve gelecekteki muhtemel ‘tahttan çekilme’lerinden önce, –gerçek– tarihte öylesine erken, öylesine uzun, öylesine hatırı sayılır ve sürekli kayda geçirilmiş bir rol oynamalarına yol açan şartlar silsilesinden kaynaklanır: Diğer hiçbir örnekte, aynı ideolojinin başından bazen binlerce yıl boyunca geçen maceraları, birbirlerinden tamamen ayrıldıktan sonra bile bu ideolojiyi korumuş sekiz veya on insan grubu içinde izleme olanağı yoktur. Bu yaratıların karşılaştırmalı olarak incelendiklerinde oluşturdukları tablo, her şeyden önce insan zihninin doğurganlığına tanıklık etmektedir: İster muazzam bir şiir halinde genleştirilmiş, ister kısacık bir öykünün birkaç sayfasına yoğunlaştırılmış halde olsunlar, bu yaratıların hepsi şaşırtıcıdır... ”

...Avrupalıların dünyayı açıklayışı, insanlığın sayısız rüyasından sadece biridir ve içeriği bakımından, ayrıcalıklı bir rüya da değildir ... Mit ve Destan 1 Avrupa Halklarının Destanlarında Üç İşlev İdeolojisi ... . ...Üç İşlev İdeolojisiHint-Avrupa Halklarının Destanlarında Üç İşlev İdeolojisi. başından bazen binlerce yıl boyunca geçen maceraları birbirlerinden tamamen ayrıldıktan sonra bile bu ideolojiyi. ...Diğer hiçbir örnekte, aynı ideolojinin başından bazen binlerce yıl boyunca geçen maceraları, birbirlerinden tamamen ayrıldıktan sonra bile bu ideolojiyi. %35. Mit ve Destan III - Roma Tarihleri. Beli ... Mit ve Destan 1 Avrupa Halklarının Destanlarında Üç İşlev İdeolojisi ... . %35. Mit ve Destan III - Roma Tarihleri. Beli...