Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bidayetü'l-Müctehid ve Nihayetü'l Muktesid (3 Cilt)Mezhepler Arası Mukayeseli İslam Hukuku e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bidayetü'l-Müctehid ve Nihayetü'l Muktesid (3 Cilt)Mezhepler Arası Mukayeseli İslam Hukuku PDF EPUB


İbn Rüşd

Bidayetü'l-Müctehid ve Nihayetü'l Muktesid (3 Cilt)Mezhepler Arası Mukayeseli İslam Hukuku - İbn Rüşd pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İbn Rüşd
DOSYA BOYUTU 8,9
TARİH 2015-04-30
ISBN 6059991650
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İbn Rüşd, Bidâyetü’l­Müctehid’de, hem kitabın bütünü, hem de incelediği her bir kitap açısından, son derece sistemli bir yol izler. Her kitabın başında, ele alacağı konuları belirtir. Konuları işlemeye başlayınca, müctehidlerin ittifak ettiği noktaları belirterek söze başlar. Daha sonra da ihtilâf ettikleri meseleleri ele alır. İhtilâf edilen meselelerde, belirleyebildiği bütün müctehidlerin görüşlerini tasnifli bir biçimde sunar. “Bu ihtilâfın sebebi” klişesiyle, ihtilâflarının kaynağını belirtir. Her görüşün dayanağını ve iç tutarlılığını ya da tutarsızlığını belirttikten sonra, doğruya yakın gördüğü görüşü tercih eder; bazan da tamamen kendine has yeni bir görüş ortaya koyar. İbn Rüşd, genel olarak Mâliki mezhebine bağlı olmakla birlikte, iç tutarlılığı açısından sakat gördüğü noktalarda bu mezhebi eleştirmekten de geri kalmaz. Ele aldığı konuları seçerken, âyet ve hadislerde açıkça belirtilmiş (=mantûk) ya da bu belirtilenlerle ilgili olup kendileri hakkında açık bir düzenleme bulunmayan (=meskût) konuları ele almaya ve bu çerçevenin dışına taşmamaya büyük bir özen gösterir. Ayrıca, kendi zamanında tartışma konusu olan ilgi çekici meselelere de yer verir.

...sid (3 Kitap Takım) (9786059991650). Mezhepler Arası Mukayeseli İslam Hukuku ... Bidayetül Müctehid ve Nihayetül Muktesid, 3 Cilt | benlikitap.com ... . Tam adı Bidâyetü'l-müctehid ve nihâyetü'l-muktesid olup mezhepler arası karşılaştırmalı bir fıkıh kitabıdır. Addeddate. 2017-07-20 06:48:57. Bidayetü'l-Müctehid ve Nihayetü'l Muktesid (3 Kitap Takım). Mukayeseli İslam Hukuku Ders Notları (İbadetler) Kitap Arası. İslam Hukukunda Suç ve Ceza Cilt 2 Kitabevi Yayınları. Anasayfa. Kategoriler. İslam. Bidayetü'l-Müctehid ve Nihayetü'l Muktesid ... Bidayetü'l-Müctehid ve Nihayetü'l Muktesid (3 Cilt) Mezhepler Arası... ... . Anasayfa. Kategoriler. İslam. Bidayetü'l-Müctehid ve Nihayetü'l Muktesid (3 Cilt) - Mezhepler Arası Mukayeseli İslam Hukuku....