Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler PDF EPUB


Jose Ortega Y Gasset

Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler - Jose Ortega Y Gasset pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jose Ortega Y Gasset
DOSYA BOYUTU 11,39
TARİH 2017-02-06
ISBN 9750821554
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

José Ortega y Gasset, Camus’ye göre, “Nietzsche’den sonra belki de en büyük Avrupa’lı yazardır”.1955 yılında hayata veda eden İspanyol filozof José Ortega y Gasset, 1925 yılında kaleme aldığı “Sanatın İnsansızlaştırılması” ve “Roman Üstüne Düşünceler” başlıklı iki uzun denemesinde, çağının sanatı ve edebiyatı üzerine düşüncelerini ortaya koyuyor.“Sanatın İnsansızlaştırılması” ve “Roman Üstüne Düşünceler” çarpıcı, cesur, derinlikli ve isabetli saptamalarıyla, güncelliğini koruyan, her zaman heyecanla okunacak klasik metinlerden.“Kimi dostlarımdan, özellikle de bazı genç yazarlardan bir roman yazmakta olduklarını işittiğimde, bunu nasıl olup da sakin bir ses tonuyla söylediklerine pek şaşırıyor, onların yerinde olsam tir tir titrerdim diye düşünüyorum. O sükûnetin altında büyük çaplı bir bilinçsizliğin yattığından kuşkulanıyorum, belki de haksızımdır, ama başka türlüsü elimden gelmiyor işte.”

...uzun denemesinde... Jose Ortega y Çasset' in YKY'deki kitapları: Sevgi Üstüne (1995) 6 Avcılık Üstüne (1997) Üniversitenin Misyonu (1998) Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler (2012) ... Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler ... . 1955 yılında hayata veda eden İspanyol filozof José Ortega y Gasset, 1925 yılında kaleme aldığı "Sanatın İnsansızlaştırılması" ve "Roman Üstüne Düşünceler" başlıklı iki uzun denemesinde... Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Sanatın İnsansızlaş... getirmek, sanatın gücünden yararlanarak teknik ve uygarlığın bunca ... Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler Kitabını... ... ... Sanatın İnsansızlaştırılması ve Roman Üstüne Düşünceler Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Sanatın İnsansızlaş... getirmek, sanatın gücünden yararlanarak teknik ve uygarlığın bunca ilerlediği çağda alabildiğin ... ve müthiş eğlenceli." -Kirkus Reviews- (Tanıtım Bülteninden) Aşk & Roman & Romantik ... "Batı bizden şu kadar yıl ileride abi" söyleminin banalliği ortada olmasına karşın mutlaka doğru çıktığı hususlar oluyor. Bu ileride olma hali mutlaka teknik veya ekonomik bir üstünlüğe işaret etmek zorunda... 1955 yılında hayata veda eden İspanyol filozof José Ortega y Gasset, 1925 yılında kaleme aldığı "Sanatın İnsansızlaştırılması" ve "Roman Üstüne Düşünceler" başlıklı iki uzun denemesinde... ...çağının sanatı ve edebiyatı üzerine düşüncelerini ortaya koyuyor.`Sanatın İnsansızlaştırılması` ve `Roman Üstüne Düşünceler` çarpıcı, cesur, derinlikli ve isabetli saptamalarıyla, güncelliğini. 5.52 TL. "Sanatın İnsansızlaştırılması" ve "Roman Üstüne Düşünceler" çarpıcı, cesur, derinlikli ve isabetli saptamalarıyla, güncelliği...