Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an Tilavetinin Esasları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an Tilavetinin Esasları PDF EPUB


Prof. Dr. İsmail Karaçam

Kur'an Tilavetinin Esasları - Prof. Dr. İsmail Karaçam pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. İsmail Karaçam
DOSYA BOYUTU 10,56
TARİH 2018-06-29
ISBN 9755484624
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ehline malûm olduğu üzere Kur’ân-ı Kerîm başta “Ulûmu’l-Kur’ân” (Kur’ân ilimleri) olmak üzere pek çok ilmin konusu olmuştur. Özellikle de bunlar içerisinde Kırâat ve Tecvid ilimlerinin oldukça önemli bir yeri olduğu unutulmamalıdır. Çünkü bu ilimler, Kur’ân’ın Allah’ın inzâl buyurduğu ve Peygamberimizin de ebedî mûcizesi olup, nüzûlünden günümüze ve kıyamete kadar kendisinde hiçbir şekilde değişiklik vaki olmayan bir ebedî mûcizeliğini temin eden ilimlerdir.Bu iki ilim (Kırâat ve Tecvid ilimleri), Kur’ân’ın kelâmî yönünü, kıraatını, nâzil olduğu şekliyle muhafazasını konu edinmişlerdir. Kur’ân’ın kelâmî yapısının en küçük unsuru olan Arap harflerinden başlayıp Kur’ân’ın tümüne şâmil kırâat edilen yapısı, bu Kırâat ve Tecvid ilimlerinin konusudur. Kur’ân’ın en küçük unsuru olan harflerin mahreç ve sıfatlarından başlayıp, harflerin oluşturduğu kelimeler, kelime ve âyetler, okunan, tilâvet olunan bir kelâm olması itibâriyle bu ilimlerin konusunu teşkil etmektedir.Esasında müslümanların Kur’ân-ı Kerîm’i muhafaza ve koruma sorumluluğu bu ilimlere de önem vermeye bağlıdır. Çünkü Kur’ân, okunan ilâhî bir kelâmdır. Yüce Peygamberimiz Kur’ân okumanın dinimizde en faziletli bir ibâdet olduğunu bildirmiş, Allah Teâlâ da Kur’ân tilâvetinin gelişigüzel olmayıp âdâbına uygun bir şekilde okunmasını emretmiştir. İşte Kur’ân’da geçen bu “tertil” tâbiri, tecvid ve kırâat ilimlerinin ihtiva ettiği usûl ve kâidelere riâyet etmekle elde edilebilir.Binâenaleyh bu ilimler Kur’ân-ı Kerîm’in Allah katından indirildiği ve Rasûl-i Zîşân’ın öğrettiği Kur’ân’ın, bugüne kadar inzâl olduğu şekliyle okunmasını temin eden ilimlerdir. Hem ilmî hem de tatbîkî yönü olan bu ilimlerin, her ne kadar ağızdan dolma olarak öğrenilmesi kısmen mümkün ise de en güzel ve ideal olanı bu ilimlerin tecvid kitaplarında tesbit edildiği hem nazârî ve hem de amelî yönüyle okunmasıdır.İşte nâçizâne gayemiz, önce Mevlâ’nın rızasına nâiliyet, Kur’ân-ı Kerîm’e hizmet, Resûl-i Zîşâna dehâlet ve şefâat dilemektir.

...â da Kur'ân tilâvetinin gelişigüzel olmayıp âdâbına uygun bir şekilde okunmasını emretmiştir ... Kur'an Tilavetinin Esasları - Prof. Dr. İsmail Karaçam | kitapyurdu.com ... . İsmail Karaçam. Ehline malûm olduğu üzere Kur'an-ı Kerîm başta "Ulûmu'l-Kur'an" (Kur'an ilimleri) olmak üzere pek çok ilmin konusu olmuştur. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kur'an Tilavetinin Esasları. Prof. en faziletli bir ibâdet olduğunu bildirmiş Allah Teâlâ da Kur'ân tilâvetinin gelişigüzel olmayıp âdâbına uygun bir şekilde okunmasını emretmiştir. Kuran Tilavetinin Esasları. Yazar: İsmail Karaçam Yayinevi: İFAV Yayınları. Ehline malûm olduğu ... Kur'an Tilavetinin Esasları - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . Kuran Tilavetinin Esasları. Yazar: İsmail Karaçam Yayinevi: İFAV Yayınları. Ehline malûm olduğu üzere Kur'an-ı Kerîm başta "Ulûmu'l-Kur'an" (Kur'an ilimleri) olmak üzere pek çok ilmin konusu... Kur'an Tilavetinin Esasları/İsmail Karaçam incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Geri Satıcı Açıklaması. Kur'an Tilavetinin Esasları/İsmail Karaçam. (#524132368). Kur'an Tilavetinin Esasları (9789755484624). Marka : İsmail Karaçam. Ehline malûm olduğu üzere Kur'an-ı Kerîm başta "Ulûmu'l-Kur'an" (Kur'an ilimleri) olmak üzere pek çok ilmin konusu olmuştur. 28 TL. Yüce Peygamberimiz Kur'an okumanın dinimizde en faziletli bir ibâdet olduğunu bildirmiş, Allah Teala da Kur'an tilâvetinin gelişigüzel olmayıp adabına uygun bir şekilde okunmasını emretmiştir....