Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Esmaü'l-Hüsna e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Esmaü'l-Hüsna PDF EPUB


Tosun Bayrak

Esmaü'l-Hüsna - Tosun Bayrak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Tosun Bayrak
DOSYA BOYUTU 10,36
TARİH 2018-03-28
ISBN 9759161712
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Allah, er-Rahmân, er-Rahîm, el-Melik, el-Kuddûs... Allah’ın isimleri...Bunlar, Allah’ın bizzat kendisinin insanlara öğrettiği isimleridir. Sufiler, bu isimleri öğrenmenin Allah’ı tanımanın mukaddimesi olabileceğini söyler ama şunu da eklerler: Asıl olan ismi olduğu kadar isimlenen Zât’ı tanımaktır.Bu kitabın yazarı, onlarca yıldır tasavvufi terbiyeyle meşgul olan Tosun Bayrak, tam da bu noktaya dikkat çekiyor: “İnsanlar isimleri biliyor ama isimlerin işaret ettiği Müsemma’yı bilmiyorlar.” Onu dinledikçe, sadece isimleri bilivermek müsemmayı tanımak değilmiş, bunu anlıyoruz.Bu çalışmayı benzerlerinden ayıran önemli farklardan biri, Esmâü’l-Hüsnâ’nın tasavvufi yorumlarını içermesi. Bu tasavvufi yorumlar sayesinde, isimlerin anlamları şaşırtıcı biçimde zenginleşiyor, derinleşiyor. Dahası, eserin bakış açısı, bu isimlerin birer kelime olmaktan çıkarak nefsin eğitilmesinde nasıl rol alabildiklerini, tasavvufi simyanın elinde nasıl birer iksire dönüşebildiklerini gösteriyor. Ve biz anlıyoruz ki, Esmâ için dilden kalbe, kalpten sırra giden bir yol vardır.Allah’ın 99 ismi yanında, Peygamber Efendimiz(sav)’in 201 isminin de yer aldığı eser, günümüz okuruna ezeli ve ebedi bir hakikatten bahisler açıyor. Hû..

...aü'l Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin ... ALLAHIN 99 İSMİ (Esma-Ül Hüsna) ... ." Şüphesiz ki Allah, sabredenlerledir.) Esmaül Hüsna Allah'ın 99 ismi. ALLAH Esmaül Hüsna'daki birinci isimdir. Adedi : 66. ER RAHMAN Esmaül Hüsna'daki 2. isimdir. Adedi : 298 Anlamı : Affedip, merhamet eden. İnayet ve ihsanda bulunan. Yorumu : Yardım sağlamak. Esmaül Hüsna (el-esmâü'l-hüsnâ) şeklinde de okunan esmaül hüsna, Allah'ın en güzel isimleri anlamına gelmektedir. Alfabetik Esmaül Hüsna 'nın Sıralanışı ve Esmaül Hüsna Tü ... Esmaü'l- Hüsna (Allah'ın 99 İsmi) Nedir? Rahatlatan Esmaül Hüsna... ... . Alfabetik Esmaül Hüsna 'nın Sıralanışı ve Esmaül Hüsna Türkçe Karşılıkları....